Çanakkale Zaferi, Milletimizin Ruhuyla Yazdığı Bir Destandır - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Çanakkale Zaferi, Milletimizin Ruhuyla Yazdığı Bir Destandır

Çanakkale Zaferi, Milletimizin Ruhuyla Yazdığı Bir Destandır

Written By yavuz4040 on 16 Mart 2017 Perşembe | 04:08:00

Türk Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin bir yıldönümünü daha kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü'nün onurunu yaşadığımızı kaydeden  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş vizesinin alındığı Çanakkale Savaşları; aziz şehitlerimizin anılması ve Çanakkale Zaferi’nin gelecek nesillere aktarılması açısından önemlidir.

Vatanı ve geleceği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Milleti, tarih boyunca gurur kaynağı olan büyük zaferlere imza atarak canı pahasına verdiği mücadelesiyle başka milletlere de emsal olmuştur.

Şehit ve gazilerin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakârlıklarının, milletin bu topraklarda hür yaşamasını sağlayarak adeta imkânsızın başarıldığı Çanakkale Deniz Zaferi, aziz milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla yazdığı bir destandır. Çanakkale Zaferi sonuçları itibarıyla, dünya tarihini etkileyen bir dönüm noktasıdır. Bizlerin de bugün onların o günkü vermiş olduğu mücadeleye sahip çıkmak için yapmamız gerekenler var. Bunlar arasında da en önemlisi Türk toplumunu en gelişmiş seviyeye getirebilmek, Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine hep birlikte bu ülkeyi taşımaktır. O gün Çanakkale Savaşı'nda milletçe nasıl kenetlenmişsek, bugün de milletçe kenetlenmemiz gerekmektedir.
Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk ulusunu ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhları şad olsun diyorum" 

18 Mart Şehitler Sergisi

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezinden 18 Mart Çanakkale şehitleri anısına sergi düzenlenecek

Çanakkale Zaferi’ni ve şehitlerini anmak amacıyla Kırşehir Belediyesi, Aile Yaşam Merkezi tarafından 18 Mart Şehitler resim sergisi açılacak. 18 Mart 2017 Cumartesi günü Ahi Evran Külliyesi sergi salonunda düzenlenecek törenle açılacak.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Zaferi’nde yer alan, cephede savaşan askerlerden, cepheye mermi taşıyan analara kadar herkesi rahmetle ve minnetle andıklarını söyledi. Bu tarih bilincinin özellikle gençlere ve çocuklara iyi anlatılması gerektiğini söyleyen Başkan Bahçeci, “Bizim tarihimiz gerçek kahramanlarla dolu. Çanakkale savaşında da büyük kahramanlıklar yapan Yahya Çavuşları, Seyit Onbaşıları çocuklarımızın tanıması bilmesi gerekiyor” dedi.

Başkan Bahçeci  Aile Yaşam Merkezi  tarafından organize edilen 18 Mart Şehitler sergisine tüm Kırşehir’li hemşerilerimiz davetlidir. Sergimiz Ahi Evran Külliyesi sergi salonunda açılışı yapılacaktır.

Tüm vatandaşların davetli olduğu sergi açılışı 18 Mart Cumartesi günü saat 11.00’de Ahi Evrasn Külliyesi Sergi salonunda gerçekleştirilecek. Sergi 18 – 19- 20 Mart 2017 tarihleri arasında  Ahi Evran Külliyesi sergi salonunda sergilenecek.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net