Erasmus Proje Ekibinden Rektör Karakaya’ya Ziyaret - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Erasmus Proje Ekibinden Rektör Karakaya’ya Ziyaret

Erasmus Proje Ekibinden Rektör Karakaya’ya Ziyaret

Written By yavuz4040 on 19 Mart 2017 Pazar | 11:52:00

Üniversite ortaklığında düzenlenen “Avrupa Hatıratları Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklık Projesi” kapsamında proje ekibi, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete, yabancı ortakların temsilcileri ile üniversite adına Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu ile Öğr. Gör. Mehmet Özdemir katıldı.

Rektör Karakaya, projeye destek verdiklerini ve üniversite olarak böyle bir projede yer almaktan mutlu olduklarını söyledi. Projenin gelecek nesillere önemli mesajlar vereceğine inandığını ifade eden Rektör Karakaya, anılarımızın ve kültürümüzün canlı tutulması açısından projeyi çok önemsediklerini ifade etti. Bu tür projelerin ülkelerin kaynaşmasında ve işbirliklerini artırmada önemli rol oynadığını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadın misafirlere karanfil verdi.

Projenin başlangıç toplantısı ise Kırşehir’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Letonya, Malta, İtalya, Bulgaristan’dan gelen proje ortakları ve Kırşehir’den projeye ortak olan kurum temsilcileri ile toplantılar yapıldı. Görüşmelerin ardından proje ortağı kurumlar ziyaret edildi. Üniversiteyi ziyaret eden yabancı ortaklar, öncelikle Dış İlişkiler Ofisini gezerek yapılan çalışmalar ve işbirlikleri hakkında bilgi aldı.  

Ziyaret kapsamında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel-İşitsel Teknikler Medya Yapımcılığı Bölümüne ait olan ve projenin montajlarının yapılacağı stüdyoyu da gezen yabancı ortaklar, üniversite temsilcileri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net