Kırşehir Belediyesi İtfaiyesinden Tatbikat Eğitimi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Belediyesi İtfaiyesinden Tatbikat Eğitimi

Kırşehir Belediyesi İtfaiyesinden Tatbikat Eğitimi

Written By yavuz4040 on 2 Mart 2017 Perşembe | 01:47:00


Kırşehir Belediyesi İtfaiyesinden Okullarda Tatbikat Eğitimi

Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Özel Kırşehir Kolejinde yangın tatbikatları gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen tatbikatlarda yangına nasıl müdahale edileceği öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi.
             
Tatbikat esnasında itfaiye ekipleri, yangın nasıl çıkar, nasıl söndürülür, nasıl kontrol altına alınır gibi teorik bilgileri öğrencilere aktardılar.

Tatbikat Özel Kırşehir Kolejinde yapıldı. İlk olarak yangın alarmı verilerek öğrencilerin okuldan düzenli bir şekilde tahliye edilmesi sağlandı. Daha sonra araç lastikleri yakılarak itfaiye aracı okul bahçesine geldi ve bir yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğrencilere tatbik etti. Daha sonra da yanan bir tüpün ıslak bir battaniye ile söndürülmesi gösterildi. Bu gösteriyi öğrenciler de uyguladı. Ardından okulda mahsur kalan bir görevli itfaiye aracının merdiveni kullanılarak görevlinin tahliyesi gerçekleşti. Tatbikatı meraklı gözlerle takip eden öğrenciler tatbikatın sonunda yanmaz kıyafet giyen itfaiye görevlisine büyük ilgi gösterdi .Belediye İtfaiye ekiplerinin seçtikleri öğrenciler de uygulamalı olarak yangın söndürme tüpü ile alevlere müdahale etti. Etkinliğin bundan sonra da devam edeceği açıklandı. 
            
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Evde, okulda ve sokakta hayatın her yerinde ve her döneminde doğal afet ve kaza riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle yangına, doğal afetlere, trafik kazalarına karşı önleyici tedbirler alarak riskleri en aza indirmek temel amacımızdır. Yapmış olduğumuz tatbikat ve eğitimlerin amacı da budur. İlçe genelinde tüm okullarda sivil savunma haftasında tatbikatları gerçekleştireceğiz” dedi.

Okul yönetimi, tatbikat ve temel yangın eğitimleri için Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net