Kırşehir Belediyesi’nden Çanakkale Sergisi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Belediyesi’nden Çanakkale Sergisi

Kırşehir Belediyesi’nden Çanakkale Sergisi

Written By yavuz4040 on 18 Mart 2017 Cumartesi | 08:16:00

18 Mart Çanakkale Sergisi Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından açıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası münasebetiyle Kırşehir Belediyesi tarafından Ahi Evran Külliyesinde düzenlenen 18 Mart Çanakkale şehitler Sergisi Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından açıldı.

Çanakkale Zaferi’ni ve şehitlerini anmak amacıyla Kırşehir Belediyesi, Aile Yaşam Merkezi tarafından 3 gün boyunca açık olacak sergi Ahi Evran Külliyesi sergi salonunda törenle açıldı.
Başkan Bahçeci yaptığı açılışta konuşmasında "Bugün 18 Mart Çanakkale Deniz savaşlarımızın 102. yılını kutluyoruz. Tarihimizde gerçekten önemli bir yere sahip olan ve Türk milletinin bütün fertleri ile yazdığı en önemli Destanlardan birinin yıl dönümündeyiz aynı zamanda da şehitler günündeyiz. Aile Yaşam merkezimizin kursiyerleri Çanakkale konulu bir resim sergisi hazırladılar 3 gün boyunca resim sergisi açık olacak Kırşehir'lileri de bu vesile ile davet ediyoruz Ahi Külliyesinde ziyaret etmelerini istiyoruz.”dedi

Konuşmasının ardından Başkan Bahçeci katılımcılarla Külliye sergi salonu girişine geçerek katılımcılarla birlikte 18 Mart Şehitler serginin açılış kurdelesini kesti. Ziyaretçilerle birlikte çadırı gezen Başkan Bahçeci , daha sonra resim sergisinden sonra buradaki resimlerin yarısı Alay Komutanlığına, Yarısı da Emniyet müdürlüğümüze verilecek.

18 mart Çanakkale Resim sergisi Aile Yaşam Merkezi Resim hocaları tarafından yapılarak 20 adet Yağlı Boya 10 Adet’de kara kalem resmi sergilenmektedir.

7’den 70’e ziyaretçilerin akın ettiği 18 Mart Çanakkale Şehitler sergisinde şehitlerin hatıraları önünde uzun kuyruklar oluştu sergiye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sergide gezerken oldukça duygulu anlar yaşayan ziyaretçiler, tarihimizin hatırlatılmasında ve yaşatılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net