Rektör Karakaya Lise Öğrencileri ile Bir Araya Geliyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Rektör Karakaya Lise Öğrencileri ile Bir Araya Geliyor…

Rektör Karakaya Lise Öğrencileri ile Bir Araya Geliyor…

Written By yavuz4040 on 23 Mart 2017 Perşembe | 12:28:00

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite öğrencilerinin yanı sıra liseli öğrencilerle de sık sık bir araya gelmeye devam ediyor. 22 Mart 2017 tarihinde Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Konferans Salonunda öğrencilerle buluşan Rektör Karakaya, liseli öğrencilere matematiğin öneminden ve hayatımızdaki yerinden bahsetti.

Bulunduğumuz dünyada düzenin işleyiş şeklini anlatan Rektör Karakaya, güneşin her gün aynı şekilde doğduğu ve battığı, gezegenlerin birbirine çarpmadan uzayda belirli bir yörüngede seyrettiği evrene daha anlamlı bakabilmenin matematiğin işi olduğunu ifade etti. Dünyada her şeyin matematik üzerine kurulduğunu söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımıza yaş düzeyine göre gözün gördüğü dünyayı akıl yoluyla anlamlı hale getirecek soru sorma ve cevap verme alışkanlığını kazandırmamız gerekmektedir. Aklınız yaşadığınız dünyadan çok geniştir.”

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasında, öğrencilere Küme-Uzay Kavramları Sayı Sistemleri, Reel Doğru İnşası, Fonksiyon ve Çeşitleri, Trigonometrik Fonksiyonlar, Operatör-Fonksiyon İlişkisi, Dizi-Yakınsama-Iraksama, Seri Kavramı, Türev Kavramı, İntegral Kavramı hakkında da bilgiler verdi. 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net