7 ÜLKEDEN 48 GENÇ KIRŞEHİR'DE - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » 7 ÜLKEDEN 48 GENÇ KIRŞEHİR'DE

7 ÜLKEDEN 48 GENÇ KIRŞEHİR'DE

Written By yavuz4040 on 28 Ağustos 2017 Pazartesi | 09:43:00

Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhiryeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir'de Bisiklet ve Sporla alakalı çalışmalar yapmaktadır.

Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından yönetilen proje, 23 Ağustos 2017 de başlamış olup katılımcı gençlerin çalışmaları 31 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecektir.

Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen ve Servet Çınar önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile ilimizde; Bisikletin sağlık ve yaşam üzerindeki etkileri, şehirlerdeki bisiklet ve bisiklet yolu çalışmaları ve uygulamaları konularında çalışmalar yapmaktadırlar.

Katılımcı gençler bisiklet ve spor hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, skeç gösterileri, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunmaktadırlar.

Çalışmalarını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği katkılarıyla birliğin toplantı salonunda devam ettiren proje katılımcıları, 26 Ağustos Cuma günü Ahi Evran Üniversitesi'nde üniversite SKS Daire Başkanlığı ve Kırşehir Belediyesi sponsorluğunda bisiklet turu yapacaklardır. 

Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük etmişlerdir.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net