Çetinkaya’dan Kırşehir Anjiyo Ünitesine Ziyaret - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Çetinkaya’dan Kırşehir Anjiyo Ünitesine Ziyaret

Çetinkaya’dan Kırşehir Anjiyo Ünitesine Ziyaret

Written By yavuz4040 on 3 Ağustos 2017 Perşembe | 03:06:00

Milletvekili Salih Çetinkaya’dan Kırşehir AEÜ Hastanesi Genel Sekreteri ve Anjiyo Ünitesine ziyaret

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr.Suat Türkoğlu’nu ziyaret etti.

Çetinkaya, geçtiğimiz günlerde AEÜ Hastanesine kurulan Anjiyo ünitesini ve Anjiyo olan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Çetinkaya yaptığı açıklamada;

"Bilindiği üzere, kalp damar hastalıkları acil müdahale edilmesi gereken hastalıkların başında gelmektedir. Bu hastalıklara teşhisin en hızlı şekilde konulması ve gerekli tedavinin bir an önce sağlanması gerekmektedir. Anjiyo ünitesi de bu teşhisin konulmasını ve gerekli tedavinin yapılmasını sağlamaktadır. Kırşehir'de kalp krizi geçiren veya kalp ve damar konusunda sıkıntıları olan hastalarımıza anjiyo yapılması gerektiğinde Ankara ve Kayseri'ye göndermek durumunda kalınıyordu. Bu da birçok hastamıza zamanında müdahale edilmesini geciktirmekteydi. 

Artık Kırşehir'e kurulan anjiyo cihazı ile kalp ve damar hastalıkları çeken vatandaşlarımıza hızlıca teşhis konulabilecek ve gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilebilecektir. Bu cihazın Kırşehir'e kazandırılmasına emek veren eski Sağlık Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu'na ve Sağlık Bakanımız Dr.Ahmet Demircan'a tüm Kırşehirli hemşehrilerimiz adına özel olarak teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Çetinkaya ayrıca;
Kırşehir'i yakından takip eden Sağlık Bakanımız Sn.Ahmet Demircan ile geçen hafta heyet olarak yeni görevinde başarılar diledik, İlimizdeki sağlık alanında yatırımlarımızı değerlendirerek daha kaliteli, daha koordineli, daha teknolojik yatırımları inşallah en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirtti.
Anjiyo yapılan hastaları odalarında ziyaret ederek acil şifalar dileklerinde bulunan Çetinkaya; bu hizmet için Milletvekilimiz Mikail Arslan bey ile Ankara’da çok çalıştıklarını belirtti.

Çetinkaya;
''Bizler Kırşehir’e hizmet için varız’’
İnşallah Kırşehir'e hizmet için tüm bakanlık yollarını aşındırmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net