Dünya, Türk atletini konuşuyor! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Dünya, Türk atletini konuşuyor!

Dünya, Türk atletini konuşuyor!

Written By yavuz4040 on 11 Ağustos 2017 Cuma | 09:41:00


Ramil Guliyev Dünya Şampiyonu

16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda milli atlet Ramil Guliyev’in altın madalya kazanması, dünya basınında geniş yankı uyandırdı

İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden şampiyonanın en önemli  branşları arasında yer alan 200 metrede Guliyev'in şampiyonluğa ulaşması,  uluslararası basında büyük ilgi gördü.

İngiltere merkezli BBC, favori yarışçılar Güney Afrikalı Wayde van  Niekerk ve Botsvanalı Isaac Makwala'yı geçerek zirveye yerleşen Türk sporcunun  başarısını "Guliyev, Niekerk'i geride bırakarak 200 metreyi şok bir zaferle kazandı." başlığıyla verdi.

Haberde, şampiyonada 400 metreyi kazanan Niekerk ile yaşadığı sağlık  sorunu nedeniyle 200 metrede yarışmasına son anda izin verilen Makwala gibi  önemli sporcuları geçen Guliyev'in, elde ettiği zaferin atletizm dünyasında  tahmin edilemeyecek bir durum olduğu belirtildi.
Türkiye'nin atletizmde ilk altın madalyasına Londra 2017'de ulaşarak  büyük bir sürprize imza attığı vurgulanan haberde, Guliyev'in, "Şok etkisine yol  açacak bir zafer kazanmadım. Ama kendimi rüyada gibi hissediyorum." değerlendirmesine yer verildi.

Uluslararası spor kanalı Eurosport ise "Wayde van Niekerk'i geçen  Guliyev, 200 metrede çarpıcı bir sona imza attı" manşetiyle okuyucularına  duyurduğu haberde, "Türkiye'nin Azerbaycan'dan devşirdiği Guliyev, 20.09'luk derecesiyle elde ettiği zaferle iki ülkeye de büyük gurur yaşattı." ifadelerini  kullandı.

İngiliz gazetesi Guardian, 27 yaşındaki milli sporcunun önemli rakipleri geçtiğini hatırlatarak, "Şampiyonada 400 metrenin ardından 200  metrede de zafere ulaşarak rüyasını gerçekleştirmeyi hedefleyen Van Niekerk'i, Guliyev uyandırdı." yorumunda bulundu
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net