Kaymakam Girgin Köy Ziyaretleri İncelemelerinde - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kaymakam Girgin Köy Ziyaretleri İncelemelerinde

Kaymakam Girgin Köy Ziyaretleri İncelemelerinde

Written By yavuz4040 on 2 Ağustos 2017 Çarşamba | 02:16:00


Kaman Kaymakamı Murat Girgin köy ziyaretlerinde incelemelerde bulundu ve vatandaşların sorunlarını dinledi

Kaymakam Murat Girgin; Kaman ilçesi köylerinde yapılan çalışmalar ve yatırımları yerinde görmek, vatandaşların talep ve isteklerini incelemek üzere İlçe Jandarma Komutanı V. Kürşat Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Erişek, İlçe Özel İdare Müdürü Menderes Doğan, İlçe Yazı İşleri Müdürü V. Soysal Öz ve İlçe Tarım Müdürü Ömer Sevim ile birlikte Benzer, Büğüz ve İkizler köylerini ziyaret etti.

Benzer köyündeki ziyarette, köyde elektik kesintileri ile ilgili sorunlar yaşandığı, Büğüz Köyünde olduğu gibi burada da içme suyunun yetersiz olduğu, köyün eski harman yeri olarak kullanılan yerin köye tahsisiyle ilgili talepler dinlendi.

İkizler Köyünde de köylülerle sohbet eden Kaymakamımız, sohbetin ardından Kaman istikametinden Kargınkızıközü, Benzer ve Hirfanlı Köylerinden Hirfanlı baraj gövdesi üzerinden geçmekte olan karayolunun yol genişletme çalışmaları yaparak, ilçemizi barajın karşı tarafında yer alan Ankara’nın köy ve ilçelerinden Ankara-Adana yoluna bağlayan viyadüğün yapımı ile ilgili incelemelerde bulundu.

Kaymakam Murat Girgin köylerin sorunlarını yerinde tespit ettiklerini belirterek, "Öncelikli hedefimiz köylerimizin yaşanmakta olan sorunlarını çözüme kavuşturmak. Bu kapsamda tüm köylerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geliyor, istek ve taleplerini dinliyoruz. Gittiğimiz köylerde vatandaşlarımızın gösterdiği misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

İmancı, Bayındır ve Molla Osmanlar köyleri ziyaretinde muhtar ve vatandaşların şebeke suyunun yetersizliğinden sondaj kuyusu açılması, su depolarının bakım ve onarımı, mera, hazine ve yollara yapılan teşebbüslerin engellemesi, anızların yakılmaması için gerekli tedbirlerin alınması gibi talepleri oldu.

Bölgemizde devam eden nohut ve buğday hasatları yerinde inceleyen Kaymakamımız çiftçilerimizden bilgi alarak hasatın bereketli geçmesi dileklerinde bulundular.


Kaymakam Girgin kendilerini karşılayarak göstermiş oldukları ilgi, alaka ve misafirperverliklerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederek köylerimizin talepleriyle ilgileneceklerini ifade etti.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net