KIRŞEHİR TİCARET BORSASI KURBAN BAYRAMINA HAZIR - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR TİCARET BORSASI KURBAN BAYRAMINA HAZIR

KIRŞEHİR TİCARET BORSASI KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Written By yavuz4040 on 29 Ağustos 2017 Salı | 03:30:00

Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle açıklamada bulunarak şunları söyledi “Canlı hayvan Pazar yerimiz bugünden itibaren bayramın ikinci gününe kadar açık tutulacaktır. Bu süre içerisinde borsada çalışan memurların ve veteriner hekimin görevli olacağını kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz,“Halkımızın kurbanlık hayvanlarını sağlıklı bir şekilde temin etmeleri için tüm borsa personeli ile Veteriner Hekim kontrolünde kurban satışları devam edecektir.

Canlı Hayvan Pazarında, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir alım-satım yapması için borsamız tarafından gerekli tüm tedbirler alındı“ dedi. 

Hayvan pazarına giriş ve çıkışların güvenlik kameralarına yeni 3 adet mobese kameralar ilave ederek toplam 18 adet kamera ile giriş çıkışlar  kontrol altına aldık.

Kameralar sayesinde kaçak ve hırsızlık olaylarını büyük oranda önledik.

Yine giriş kapısında veteriner hekimimiz kulak küpesiz ve sağlık raporsuz kurbanları tespit edecek ve anında müdahale edecek. Bilindiği gibi kurban da dişi mal satımı yasaklanmıştır.
Yine kameralar sayesinde pazara sahte para ve kaçak kurban sokanları tespit edeceğiz. Bu sayede hem hırsızlık hem de dolandırıcılık olaylarına karşı önlemiş olacağız. Havyan sahipleri ve vatandaşlarımız rahatlıkla gelip alışverişlerini yapabilecek, ayrıca pazara girişte hayvan sahiplerinin kulak küpesi ve sağlık raporlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiği aksi takdirde pazara girişleri yapılmayacakları konusunda uyarıyoruz“ dedi.

Yine  hastalıklı hayvanların pazara girmesini önlemek için giriş ve çıkışlara modern bir dezenfektan tüneli kurdurduk.

Hayvan sahipleri içinde kurban satışlarını rahat yapabilmeleri için padoklara ek yeni padoklar ilave ettik. Pazar yerlerinin en büyük sorunlarından olan indirme ve yükleme rampalarına yenilerini ilave ettik. Şuanda aynı anda 250 araç indirme ve yükleme yapabilmektedir.
Yine büyükbaş ve küçükbaş padoklarına hayvanların refahı için su hatılları koydurduk.
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Pazar yerimizde bulunan dijital kantarımız ücretsiz hizmet verecek bu vesile ile alıcıda satıcıda malın gerçek değerini bilmiş olacaktır.

Sahte paranın en çok görüldüğü yerler Pazar yerleridir bu sebeple borsamıza sahte para tespit cihazı aldık vatandaşlarımız şüphelendiklerinde veya toplu para alıp vermelerde hem paralarını kontrol ettirebilirler hem de paralarını saydırta bilirler.

Hayvan sahiplerine ve vatandaşlarımızın hizmetinde bulunmak üzere kafeterya ve lokantamızda bu tarihlerde hizmet verecektir.

Hayvan pazarımızda sadece hayvan satışı yapılacak olup kesinlikle Pazar yerimizde kurban kesimi yapılmayacaktır. Burada kesim yapacak olanlar kameralar ve personeller tarafından tespit edilerek zabıta memurlarınca ceza kesilecektir.

Canlı Hayvan Pazarına son bir ay içerisinde yaklaşık 17 bin adet küçükbaş ile 15 bin adet büyükbaş hayvanın giriş yaptığını söyleyen Başkan Yavuz,” Borsamız, gerek hayvan pazarı ile gerek idari binası ve gerekse de sosyal tesislerimizle son derece modern bir görünüme kavuştu. Ülkemizin en büyük ve en modern hayvan pazarlarından biri olmakta olup Vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu mekânlarda hızlı hizmet vermekten dolayı mutluyuz “ dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net