KIRŞEHİRLİLER İSTANBUL’DA BULUŞTU - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİRLİLER İSTANBUL’DA BULUŞTU

KIRŞEHİRLİLER İSTANBUL’DA BULUŞTU

Written By yavuz4040 on 2 Ağustos 2017 Çarşamba | 03:01:00

İstanbul Kırşehir Dernekler Birliği’nin organize ettiği piknik programına İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasından, Gebze, Kocaeli, Çerkezköy,Kapaklı,Tekirdağ, Çorlu,Kırklareli, Edirne,Bursa, Yalova, Adapazarı, Ankara, Kırıkkale, Antalya ve Kırşehir’den gelen Kırşehirliler katıldı.
Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya’nın koordinasyon ve sunumunda gerçekleşen program Esenler Belediyesi Göktürk Göleti Tabiat Parkı Mesire ve Piknik alanında  gerçekleşti.

Programa Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Ankara’da çeşitli birimlerde görev yapmış yöneticiler, Büyükşehir, İlçe Belediyeleri Müfettiş, Müdür ve personelleri,Üniversite Kampüs Müdürü Öğretim Üyeleri, Doktorlar, Öğretmenler, Ptt Baş Müdürü ve Pttpersonelleri, Esnaf Odası Başkanları, Banka Müdür ve personelleri, Gazeteci, Mali Müşavir ve Muhasebeciler, Eski Trt Daire Müdürü ve basın mensupları,Emniyet Teşkilatı mensupları Turizmci, Tekstilci, Trikocu, Gümrükçü ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren İş Adamları, Minibüsçü, Taksici, Halk Otobüsü işletmecileri, Stk Başkanları ve Yöneticileri, Kırşehirliler ve Kırşehir’e Gönül veren vatandaşlar katıldı.

İstanbul’da yapılan Piknik programı, Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, Esenler Kırşehirliler Dernek Başkanı Nihat Çalışkan, İstanbul Mucurlular Dernek Başkanı Şemşettin Akıner ve Başkan Yardımcısı Murat Şahin, Akpınar Alişar Derneği Başkanı Osman İlhan, Esenyurt Kırşehir Çiçekdağı Yerköy Dernek Başkanı Cemil Ceylan ve Başkan Yardımcısı İsmet Şahin, Çiçekdağlılar Dernek Başkanı Mithat Aydın organizasyon ve katılımlarıyla gerçekleşti.
Programda Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu sanatçıları sahne alarak birbirinden güzel Kırşehir, Neşet Ertaş Türkülerini seslendirdiler.Davul Zurna ile oyunlar oynandı, Kırşehir, Avşar Ağırlaması çalındı halaylar çekildi.Programa Sincanlı Filiz konuk olarak katılarak Kırşehir Türkülerini seslendirdi. Gebze’den Ersan Demir ve ekibi yöre türkülerini seslendirdiler. Ünal Kaya’da kendisine ait olan Türküleri seslendirdi.Trt Eski Daire Müdürlerinden Abdurrahman Keskin’de güzel bir Şiir ile programa renk kattı.

Açılış ve selamlama konuşmasını Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya yaptı. Kaya konuşmasında,”İstanbul bir şehir değil, İstanbul bir Ülkedir.İstanbul’da buluşmak, kaynaşmak ve bir araya gelmek Kırşehirlilerin İstanbul’da var olduğunun bir göstergesidir.Kırşehir tarihi ve kültürüyle her dönemde adından söz ettirmiştir. Bizlere düşen ise bu değerleri yaşayarak yaşatmaktır. Nihat ve Murat Başkanlarımın fikirlerini diğer derneklerimizlede birleştirerek gücümüze güç katma gayretine girdik. Bizim bu piknik programındaki hedefimiz halkımızın katılmasıydı. Bizler protokollerle zaten programlar yapıyoruz ama halk ile iç içe makamı mevkiyi bir kenara bırakıp mangalın dumanında, gara çaydanlığın közünde, Kırşehir’in kültürel havasını yaşıyarak, türkülerimizi dinleyip, oyunlarımızı oynayarak geleceğimiz olan çocuklarımızı başkalaşma içerisine giren kültürlerin etkisinden kurtararak gelecek nesillere aslımızı taşımak için bu organizasyonu yaptık.Sadece sosyal medyadan  reklamlarımızı yaptığımız organizasyona ilgi yoğun olması bizleri mutlu etmiştir.Dernek Başkanlarımızla karar aldık en kısa zamanda  yine Kırşehirliler Gecesi ile bu programları taçlandıracağız. Aslını bilmeyenin geleceği olmaz, geleceğimizi imar etmek için ecdadın mirasını kullanarak daha sağlam yarınlara ulaşacağız. Dünya ya örnek olmuş öncülük yapmış değerlerin çoğu Kırşehirlidir, onları sizlerle  buluşturacağız.1 haftada organize ettiğimiz bu piknik programına gösterilen ilgi için herkese teşekkür ediyorum.”  Dedi.

Kaya, programa emeği geçen her zaman Kırşehirlilerin yanında olan Piknik alanını tahsis eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya gerek Neşet Ertaş anma etkinlikleri, gerekse Kırşehirliler Gecesi ile Piknik programlarına vermiş oldukları katkılardan dolayı taşekkür etti.

Katkılarından dolayı Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan ve Müdür Yardımcısı Eyüp Temur’a, Piknik alanına gönderdiği Ambulans ile Avrupa Şafak Hastaneleri sahibi Saim Öztürk ve Genel Müdürü Edip Demir’e, Kırşehir Ustalarımıza, Ersan Demir ve ekibine, Sincanlı Filiz hanıma, Canlı yayınları ile Menderes Atay’a,İstanbul’da bulunan Stk Başkanlarına, Kırşehir Basınına, programa katılan davetlilere, Kırşehirlilere ve emeği geçen herkese  teşekkür etti.

Festival havasında geçen program ikramlarla akşam saatlerine kadar devam etti.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net