Üniversiteye Rekor Düzeyde Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurdu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Üniversiteye Rekor Düzeyde Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurdu

Üniversiteye Rekor Düzeyde Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvurdu

Written By yavuz4040 on 6 Ağustos 2017 Pazar | 04:25:00

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya önderliğinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan üniversitenin uluslararasılaştırılması çalışmaları kapsamında üniversiteye yurtdışından öğrenci kabulü için önemli adımlar atılmış, yurtdışı uluslararası eğitim fuarlarında temsil edilen üniversitenin yabancı öğrencilere tanıtımı yapılarak tercih edilebilirliğini arttırmaya yönelik faaliyetler gerçekleştirilmişti.

Bu çalışmalar meyvesini verdi ve üniversitemizde öğrenim görmek için rekor düzeyde yabancı uyruklu öğrenci başvuru yaptı. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi için üniversitemizin 431 kişilik yabancı uyruklu öğrenci kontenjanına Ortadoğu ülkelerinden 2 bin 389, Güney Kafkasya ve Orta Asya ülkelerinden bin 943, Avrupa ülkelerinden 419, Afrika ülkelerinden 271, Balkan ülkelerinden 91 ve Güney Asya ülkelerinden 66 olmak üzere toplam 99 farklı ülkeden 5 bin 179 öğrenci başvurarak üniversitemiz tarihinde bir ilk yaşanmış oldu.

Önümüzdeki dönemlerde de yabancı uyruklu öğrenci kabulü konusunda çalışmalarına ara vermeden devam edecek olan üniversitenin en çok talep gören bölümleri arasında Tıp Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yer alırken Sağlık Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Eğitim Fakültesi de öne çıkan diğer bölümleri oluşturuyor.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net