Ganire Paşayeva Damgasını Vurdu! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Ganire Paşayeva Damgasını Vurdu!

Ganire Paşayeva Damgasını Vurdu!

Written By yavuz4040 on 27 Eylül 2017 Çarşamba | 11:16:00

Ganire Paşayeva Kırşehir'den Dünya'ya Seslendi

Ahilik Haftası Kapsamında Kırşehir'e gelerek etkinliklere katılan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Ahiliğin Başkenti Kırşehir'den dünyaya seslendi. Cacabey Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı. Azarbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva,   "Ahi Evran, aynı zamanda bir fikir ve ilim adamıdır. Hayatı, yaşantısıyla örnek bir insan, terbiyenin ve sabrın da temsilcisidir. Çok iyi bir teşkilatçı ve Ahiliğin piri, yeri geldiğinde ise sade bir esnaftır. Ahilik, insanlara önemli bir ölçü, bir kılavuz olmuştur. İnsanı merkeze koyan Ahilik kültürü, üretirken ve satarken de dürüst, güvenilir insan hak ve hukukunu koruyan, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olmayı, olmazsa olmazlardan kabul eden bir anlayıştır.

Girişimciliğe ve ticarete önem verilen Ahilik'te çırak olarak adım atılır, daha sonra bütün hayat boyunca kaliteli hizmet üretmek amaçlanır. Bugün uygar dünyanın yapmaya ve uygulamaya çalıştığı, hakim kılmak istediği anlayışı 13. yüzyıldan bugüne kadar Anadolu'da yaşatan bir yapının adıdır Ahilik. Ahilik'te ben yoktur, biz vardır. Bizler dürüstlük, kardeşlik, doğruluk ekseninde bir bütünüz. Bu anlayış ile geçmişten günümüze kadar kültürümüzde yer almış, Ahiliğin bu bölgeye ve Anadolu coğrafyasına katmış olduğu en önemli değer olarak Ahiliği görmekteyiz. 
" Bizim en büyük problemlerimizden bir tanesi tarihi iyi okumamaktan kaynaklanır. Tarihini iyi bilenler dostu ve düşmanını da iyi analiz eder ve ibret alır. Hangi meslek gurubundan olursa olsun her birey mutlaka tarihi bilmeli, Türk milletinin tarihini iyi okumak gerekir. Sıcak denizlere inmek için bir oyunun senaryosunu bunlar yazdı. Osmanlı Devletine başımızın üstüne çıkarttıklarımız Osmanlı Devleti zayıflayınca tepemize çıkmak istedirler. Onlar bu bölgelerde ki çıkarlarından hiç vazgeçmediler. O dönemlerde alamadıkları birçok şeyi şimdi almanın hesabı içerisindeler. Kurulan senaryolar adım adım uygulanmaya başlanıyor. Bazı oluşumların ciddi anlamda farkında olunması gerekmektedir. Ermenistan Savuma Bakanını PKK'ya asker gönderirken gördük. Zihniyet hiç değişmedi. Bu coğrafyada ki üzüntü ve acılar bir bölgenin değil bütün bir milletin sorunudur. Avrupa'da terör suçken, neden terör bizde olunca suç değil, gençlerimiz duyarlı olacak ve ben ne yapabilirim düşüncesinde olacağız. Ben başarılı ve duyarlı isem milletim ve ümmetim de başarılıdır. Dünyaya da bu gerçeği göstereceğiz. Bu coğrafyada birçok oyun oynanırken bizlerin eğlenmeye hakkı olmamalı. Bizler öğrenmeli ve öğretmeliyiz" diye konuştu.

Bu kirli oyunların arkasında batıda birçok güçlerin dayandığını görmemek ise artık körlük olur. O yüzden şimdi sağcı, solcu, milliyetçi, dinci olmasından, hangi ideoloji düşüncede olmasından asılı olmayarak ister Türkiye’nin içinde isterse de dışında yaşayan bizim gibi Türk insanın en büyük amacı Türkiye devletinin yanında olmak, gittiğimiz her yerde onun haklı mücadelesini savunmaktır.
Çünkü malesef görüyoruz ki hatta batıda bazı televizyon kurumlarında darbe girişimini farklı noktalara değinerek savunmaya başlayanlar da arttı. Kardeş Türkiye büyük bir ihanet çetesi, terör örgütleri ile beraber Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen bazı büyük güçlerin de hedefindedir.


Türkiye’nin zayıflaması bizim da zayıflamamıza, Tüm Türk-Müslüman coğrafyasının zayıflaması demek olur. O yüzden bugün nerede yaşamızdan asılı olmayarak Türkiye’ye ve onun haklı mücadelesine destek günüdür. Türkiye’nin düşmanı bizim de düşmanımızdır.
Unutmamalıyız ki Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenler Azerbaycan’ın da güclenmesini istemeyecek ve istemiyorlar. Türk milleti bütün dünyaya gücünü gösterdi ve inşallah bundan sonra da gösterecek. Allah Azerbaycan’a ve kardeş Türkiye’ye her zaman yardımcı olsun “dedi.
Ahilik Haftası kutlamalarına Kırşehir Belediyesi’nin misafiri olarak gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Cacabey meydanında konuşmalarında ve siir okumasında Kırşehir parmak ısırdı.

Kırşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Kırşehir’e Ahilik kutlamalarına gelen Ganire Paşayeva Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den, Kırşehir’de herhangi bir caddeye Azarbaycan’ın ve Karabağ'ın sözünü aldı ve bu duruma çok sevinen Paşayeva çok memnun olduğunu belirterek açılışına geleceğini belirtti.

40 Haber’e Konuşan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, ‘’Azerbaycan -Türkiye ve dünyadaki tüm Türk devlerleri vede tüm Türkler birdir ve ebediyete kadarda bir olacaktır.’’ dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net