Kırşehir Gülşen Kutlu’ya Ayıp Etti! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Gülşen Kutlu’ya Ayıp Etti!

Kırşehir Gülşen Kutlu’ya Ayıp Etti!

Written By yavuz4040 on 28 Eylül 2017 Perşembe | 10:26:00

Başkası olsa çeker geri giderdi

1. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali Gerçekleşti. Ancak; Festivalin 3. Gününde Gülşen Kutlu’nun Assolist olarak beklenirken İsmail Altunsaray’dan önce çıkması büyük şaşkınlık yarattı.
Assolist Bir müzik programında genellikle en son sahneye çıkan, alanında çok ünlü olan sanatçı, oysa burada bu durumun gerçekleşmemesi Kırşehir kamuoyunda tepkileri de beraberinde getirdi.

Gülşen Kutlu kimdir?

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde doğan Gülşen Kutlu, İlk, Orta ve Lise tahsilinden sonra Ankara'ya geldi. 1981 yılında TRT'nin Türkiye genelinde (Ankara, İzmir, İstanbul) ses sanatçısı yetiştirmek üzere açmış olduğu sınavı kazandı. TRT'de sanatçı ve eğitimci olan kıymetli hocalardan 1 yıl boyunca edebiyat, nazariyat, nota, solfej, repertuar, diksiyon, ses bakımı ve kullanımı ile ilgili dersler aldı. Bu eğitimin yanında Prof. Dr. Erol BELGİN'den fonetik ve ses eğitimi derleri aldı.

Bu eğitimlerden sonra 1982 yılının Ekim ayında yapılan kadrolu ses sanatçısı sınavını birincilikle kazandı. Böylece Radyo ve Televizyon programlarına katılarak Sanat kariyerine başladı.
Bu programların yanı sıra halk konserleriyle devam eden sanat yaşantısına albüm çalışmaları ile devam etti..

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu.
Türkiye'yi THM sanatçısı olarak Almanya, İsviçre, İsveç, Danimarka, Belçika, Yunanistan, Kıbrıs, Arnavutluk, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgısiztan, Kazakistan ve Ürdün'de temsil eden santçı, TRT INT kanalında ALLI TURNAM adlı müzik programında sunucu olarak görev aldı.1991 yılında evlenen ve bir kız çocuk sahibi olan Gülşen Kutlu, halen TRT Ankara Radyosu'nda ses sanatçılığı görevini sürdürüyor.

Ödülleri:

1990 yılında “Sultanım” adlı türküyle TRT müzik ödülünü aldı.
27 Mart 1999 Tiyatrolar gününde Müjdat GEZEN sanat ödülünü aldı.
2003 yılı Türk Dil Kurumu özel ödülü aldı.

Kırşehir'de düzenlenen 1. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali, halk müziği sanatçılarının seslendirdiği Neşet Ertaş'ın eserleri seslendirildi.

23 Eylül Cumartesi günü açılışını gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım oldu. Bozkırın tezenesinin vefatının 5. yılı dolayısıyla 3 gün düzenlenen festival Cacabey Meydanı'ndaki halk müziği sanatçıları katılırken, festivalin 1. gününde Yavuz Bingöl’ün listede olup gelmeyişi tapkilere yol açarken festivalin 1. gününde Ramazan Bingöl, Ali Şahin, ve Yeşim Köksal, yer alırken festivalin 2. Gününde, Veli Ertaş, Kubat, Erol Parlak, Fatma Şahin Aydoğan, ve ustalar topluluğu katılırken, festivalin 3. Gününde, İsmail Altunsaray, Erhan Uslu, Bektaş Dolu ve ünlü TRT sanatçısı Gülşen Kutlu sahne aldı.

Sanatçıların seslendirdiği Neşet Ertaş'ın türkü ve bozlaklarına izleyiciler eşlik etti.
Gülşen Kutlu, her zaman anılar ve yaşanmışlıklar olduğunu vurgulayarak, Neşet Ertaş'ı saygıyla andığını söyledi.

Kırşehir Belediye başkanı Yaşar Bahçeci, ile Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, sanatçılara çeşitli hediyeler ve plaket takdim etti

1. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali, halk müziği sanatçılarının seslendirdiği Neşet Ertaş’ın eserleriyle sona erdi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net