Kırşehir’de Davullu Zurnalı Davet - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir’de Davullu Zurnalı Davet

Kırşehir’de Davullu Zurnalı Davet

Written By yavuz4040 on 17 Eylül 2017 Pazar | 07:09:00

Kırşehir’de Ahilik Haftası Daveti 
Davullu Zurnalı Yapılıyor…
Ahiliğin Yurdu Kırşehir’de 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan ‘Ahilik Haftası’ etkinlikleri Esnaf Odaları Birliğinin 14 oda başkanı yöresel kıyafetler giydi ve davul zurna eşliğinde vatandaşları etkinliğe davet etti.

18-24 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Ahilik Haftası etkinliklerinin davet töreni renkli görüntülere sahne oldu. Kırşehir Esnaf Odaları Birliğine üye 14 başkan, davul zurna eşliğinde davet yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş birlik binası önünden başladı ve esnaflara Türk bayrağı, Ahi Evran’ın kısa notların yer aldığı maketler ile helva dağıltıldı.

Bugün fener alayı ile başlayacak ve bir hafta sürecek olan kutlamalar hakkında konuşan Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ahilik kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Ahiliğin yalnızca meslek odalarının meselesi olmadığını belirten Başkan Bahamettin Öztürk, “Ahilik, ne yalnızca Kırşehir’in ne meslek odalarının meselesi onun için de sahip çıkmamız lazım. Bütün esnaflarımızı gezemediğimiz için de özür diliyoruz. Rica ediyorum. Allah aşkına Ahiliğe sahip çıkalım” dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net