Vali Şentürk, İlin Ahisine Ödülünü Verdi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Vali Şentürk, İlin Ahisine Ödülünü Verdi

Vali Şentürk, İlin Ahisine Ödülünü Verdi

Written By yavuz4040 on 22 Eylül 2017 Cuma | 11:14:00

Vali Necati Şentürk, 30. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında seçilen İlin Ahisine ödülünü verdi

Ahi Evran Külliyesinde düzenlenen programda ilin Ahisi seçilen bisiklet tamircisi Mevlüt Buzat'a Vali Necati Şentürk, İlin Kalfası seçilen Mesut Demirbilek'e Milletvekili Mikail Arslan, ilin Çırağı seçilen Serkan Özçelik'e Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın ödüllerini verdi ve Şed kuşatıldı.

Vali Necati Şentürk, törende yaptığı konuşmada, Ahilik kültürü ve felsefesinin temelinde toplumsal ve ticari ilişkilerde dürüstlüğün ve güvenilirliğin yer aldığını söyledi.

Ahi esnafının şefkatli, cömert ve güler yüzlü olduğunu belirten Vali Şentürk, "Ahilik çok zengin bir kültürdür. Ahilik, 600 sene Osmanlı İmparatorluğu'nun medeniyet projesi olmuştur. Bizler de, günümüzde dünyanın bu kültüre çok ihtiyacı olan kültürü yaşatmaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda yılın ahisini seçerken, esnafımızın bütün geçmişini kapsamlı bir şekilde araştıyoruz. İlin Ahisi seçtiğimiz bisiklet tamircisi Mevlüt Buzat, 47 yılını bu mesleğe vermiş. Alın teriyle çalışmış, çocukların bisikletini tamir etmiş, helal yollardan para kazanmış. Umarım kendisine daha uzun yıllar bu memlekete hizmet etmek nasip olur. Bütün ödül almaya hak kazanan esnaflarımızı kutluyorum." dedi.

Program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Şed Kuşatma gösterisi ile sona erdi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net