YÖK, Üniversitede Ön Saha Ziyareti Gerçekleştirdi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » YÖK, Üniversitede Ön Saha Ziyareti Gerçekleştirdi

YÖK, Üniversitede Ön Saha Ziyareti Gerçekleştirdi

Written By yavuz4040 on 30 Eylül 2017 Cumartesi | 12:40:00

YÖK Dış Değerlendirme Takımı ve Üyeleri Ahi Evran Üniversitesine Dış Denetim Öncesi Ön Saha Ziyareti Gerçekleştirdi

Kalite sürecinden geçen üniversitede YÖK Dış Değerlendirme ve Kalite Komisyon Üyeleri Toplantısı gerçekleşti.

Yunus Emre Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya YÖK Dış Değerlendirme Takımı Başkanı Prof. Dr. Mesut Güner ve üyeler Prof. Dr. Gamze Çan, Prof. Dr. Fatma Karipcin, Prof. Dr. Mahmut İzciler, Vedat Erdoğan ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kalite Koordinatör Yardımcıları, Prof. Dr. Ergin Kariptaş, Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, Ekrem Öztürk ile akademik ve idari birimlerin kalite sorumluları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, dış değerlendirme öncesi ön gezi düzenleyen YÖK Dış Değerlendirme Takımı Başkanı ve üyelerine üniversitemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Kalite sürecinde Dış Değerlendirme aşamasına geldiklerini belirten Rektör Karakaya, YÖK Dış Değerlendirme Takımının üniversitenin Kasım ayında yaşayacağı dış değerlendirme öncesi ön gezi düzenlediğini söyledi. Süreç boyunca gelinen aşamalara da değinen Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite olarak tüm birim çalışanlarının kalite süreci hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından YÖK Dış Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Mesut Güner söz alarak dış denetim öncesi üniversiteyi ziyareti hakkında bilgiler verdi. Kalite sürecine katkı sağlamak amacıyla üniversitemizde olduklarını belirten Güner, 5 – 8 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşecek dış denetim öncesi kalite raporlarını inceleyeceklerini söyledi.

YÖK Dış Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Mesut Güner’in konuşmasının ardından Üniversite Kalite Koordinatör Yardımcıları Ekrem Öztürk ve Doç. Dr. Hüseyin Şimşek; kalite süreci, kalite sürecinde gelinen aşamalar ve üniversitemizin gelişim süreci ile akademik ve idari birimlerin şimdiki durumu hakkında bilgiler aktardı.

Toplantı,YÖK Dış Değerlendirme Takımı Başkanı ve üyelerinin süreç hakkında soruları cevaplamasının ardından sona erdi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net