Meral Akşener Parti'yi ilan etti! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Meral Akşener Parti'yi ilan etti!

Meral Akşener Parti'yi ilan etti!

Written By yavuz4040 on 25 Ekim 2017 Çarşamba | 05:50:00

Parti, Meral Akşener önderliğinde Başkent Ankara’da ilan edildi

İyi Parti, Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde Meral Akşener önderliğinde resmen ilan edildi.

İyi Parti'nin ilan edilmesinden sonra 200 kişiden oluşan kurucular kurulu Bilkent Otel'de bir araya geldi. Burada öğle yemeğinde buluşan kurucular, öğleden sonra yapılacak oturumlara hazırlanıyor. Yemekten sonra yapılacak oturumlarda Meral Akşener "kurucu genel başkan" olarak seçilirken, Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu belirnecek. 

Parti divanı yarın belirlenecek

10.40 MERAL AKŞENER İYİ PARTİ'Yİ İLAN ETTİ

Partinin kurucu genel başkanı Meral Akşener salondaki konuşmasına büyük bir destekle çıktı. Mavi ceket ve beyaz gömlek giydiği görülen Akşener, konuşmasına darbe eleştirisi ve adalet vurgusuyla başladı.

İşte Akşener'in konuşması:

"Biz bu referandumda çalışırken Bursa’da bir şey vardı. Hatırladınız mı Bursalılar? 'Vallahi de olacak, billahi de olacak' demiştik. Vallahi de oluyor billahi de oluyor...

Değerli misafirler; öncelikle aranızda olmaktan duyduğum onuru 80 milyonla paylaşmak istiyorum. Bir Çarşamba sabahı bizi burada toplayan güce, ol deyince olduran güce, Allah’ım sana sonsuz şükürler olsun.

Ankara’dan başlayarak yürüyen büyük milletim, Türkiye’nin her yerinden yollara düşen, mesele Türkiye ise, Türk milleti ise “çıkarız, yürürüz, geliriz” diyen kahraman dava arkadaşlarım;

Siz iradelisiniz, siz inançlısınız, siz imanlısınız! İnançlı insanlara, haklı insanlara Allah yardım eder. Biliyorum ki bizlere de yardım edecek inşallah.

Ülkemiz bir asrı aşkın çok partili siyasal hayata sahiptir. Milletimiz bu süre zarfında karşılaştığı bütün sorunları hep milli irade ile aşmıştır. Büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bu toprakların ikinci defa vatan kılınmasında milli iradeyi esas almışlar, savaşı bile TBMM ile yönetmişlerdir.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net