Tarihe Yolculuk Sürüyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Tarihe Yolculuk Sürüyor…

Tarihe Yolculuk Sürüyor…

Written By yavuz4040 on 11 Ekim 2017 Çarşamba | 08:53:00

Öğrenciler Kırşehir’de Tarihe Yolculuk Yapıyor …
Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Tarihe Yolculuk Projesi kapsamında İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerine tarihi yerlerin gezdirilmesi ve tarih bilincinin yerleştirilmesi amacıyla geziler düzenleniyor…
Proje kapsamında İlköğretim, lise ve Üniversite grubu olmak üzere öğrencilerin gezdirilmesi amaçlanıyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen Tarihe Yolculuk Projesiyle öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buluyor. 
Öğrencilere; halk arasında Cıncıklı Camii veya Gökbilimleri Medresesi diye bilinen Cacabey Camiisi, Ahi Evran Camii,  Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi olmak üzere önemli tarihi yerler gezdiriliyor…
Tarihe Yolculuk projesinde öğrencilere ulaşım için gerekli aracı tahsis eden Kırşehir Belediyesi, öğrencilere ikramlarda bulunarak gezdirilen yerleri tanıtmak amaçlı ise rehber görevlendirdi.
Belediye Başkanı Bahçeci ;”Kırşehir Belediyesi’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Kırşehir Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında şehrimizde bulunan İlköğretim Okulu Lise ve Üniversite öğrencilerine, Cacabey Camiisi, Ahi Evran Camii,  Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gibi tarihi yerlerimizin tanıtılarak şehrimizin, kültürel değer ve varlıklarının farkına varılması hedeflendi.
Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz bu projemizle birçok okula şehrimizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizin çok sık gördükleri yerlerin önemini ve değerinin farkına varmaları ve yoğun eğitim dönemi sonunda rahatlama ortamı bulmaları için düzenlediğimiz projemizi her yıl tekrarlamayı hedefliyoruz  ” dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net