Üniversitede Halkla İlişkiler Eğitimi Verildi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Üniversitede Halkla İlişkiler Eğitimi Verildi

Üniversitede Halkla İlişkiler Eğitimi Verildi

Written By yavuz4040 on 7 Ekim 2017 Cumartesi | 09:28:00

Ahi Evran Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından Hizmet İçi Eğitim kapsamında akademik ve idari personele Halkla İlişkiler Eğitimi verildi

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen eğitimi Öğr. Gör. Esin Ece Özdemir verirken eğitime üniversitemiz akademik ve idari personeli yoğun ilgi gösterdi.

Eğitimde, iletişim kavramı ve özellikleri üzerinde duran Öğr. Gör.  Esin Ece Özdemir, en çok kullanılan iletişim yönteminin kişiler arası iletişim olduğunu vurguladı. İletişimi etkileyen yönlere de vurgu yapan Özdemir, gürültü, kişinin psikolojik durumu ve çevresel faktörlerin iletişimi etkileyen olumsuz yönler olduğunu belirtti.

Konuşmasında halkla ilişkiler konusuna ağırlık veren Öğr. Gör. Esin Ece Özdemir, halkla ilişkilerin kuruluşun hedef kitle ile ilişkilerini içeren bir kavram olduğunu söyledi. Halkla ilişkiler sürecinin aşamalarını bilgi toplama, planlama, uygulama, değerlendirme olarak açıklayan Özdemir, kurum içi ilişkilere de konuşmasında yer verdi. Özdemir bu açıdan önemli olan unsuru kurumda çalışan tüm personelin kuruluşun amaçlarını iyi bilmesi ve çalışmaların işbirliği içinde yürütülmesi olarak ifade etti.

Eğitim personelin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net