Vali Şentürk Kaman’da Ceviz Festivaline Katıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Vali Şentürk Kaman’da Ceviz Festivaline Katıldı

Vali Şentürk Kaman’da Ceviz Festivaline Katıldı

Written By yavuz4040 on 8 Ekim 2017 Pazar | 03:41:00

Vali Necati Şentürk, bu yıl 26.’sı düzenlenen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı

Kaman ilçe meydanında gerçekleştirilen festivale Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Merkez Valisi Ahmet Altıparmak, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, il ve ilçe protokolü, 40 Haber Ekibi, Çiğdem A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Seyitgazioğlu, Yeşil Kaman Gazetesi Gurubu, Kamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Bozkurt, daire müdürleri, ceviz üreticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, düzenlenen bu festivalin, bir marka olan Kaman Cevizinin dünyaya tanıtılması için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Cevizin anavatanının Kaman olduğunu belirten Vali Şentürk, “Kaman, Milli Mücadeleye olağanüstü bir güç ve destek vermiş bir ilçemizdir. Kaman deyince de aklımıza ceviz gelmektedir. Kaman cevizi mücevherdir. Cevizin bol bulunduğu bu toprakları altyapısıyla birlikte daha verimli bir hale getirme gayretindeyiz. Bu kapsamda, Ceviz Eylem Planı da Kaman’dan başlamıştır. Bu sene, 13 bin ceviz fidanını da toprakla buluşturacağız. Ceviz, en büyük protein kaynaklarından biridir. Kalp hastalıkları, damar sertliği, kolesterol gibi hastalıklarda da ilaç olarak kullanılmaktadır. Ağacından, yaprağından, meyvesine kadar her şeyinden faydalanılıyor. Susuz yerde ceviz kolay kolay yetişmez. Bu nedenle, bölgenin sulama ihtiyacını ciddi bir ölçüde karşılayacağız. İnanıyorum ki bu memleket yeniden ceviz cenneti olacaktır. Festivali hazırlayanlara, bütün ceviz üreticilerine teşekkür ediyorum. Festivalimiz hayırlı olsun.” dedi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net