YUNUS EMRE ANILIYOR… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » YUNUS EMRE ANILIYOR…

YUNUS EMRE ANILIYOR…

Written By yavuz4040 on 21 Ekim 2017 Cumartesi | 14:15:00

Büyük Türk Mutasavvıfı Yunus Emre, anılacak

Kırşehir'e bağlı Ulupınar Köyü'nde 23 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 11.00’de Yunus Emre türbesinin ziyaret edilmesi ile başlayacak anma etkinlikleri, aynı gün saat 14.00'te Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen program ile devam edecek

Kırşehir Valiliğinin katkılarıyla hazırlanan “Ey Yunus” isimli belgeselin ilk kez izleyicisi ile buluşacağı etkinliğe halkımızı davet eden Vali Necati Şentürk; “İlmi bilgiler ışığında Yunus Emre’nin hayatı ve yaşadığı mekânlar hakkında kesitlerin sunulduğu “Ey Yunus” isimli belgeselin yapımı tamamlandı. Bu etkinlikte katılımcılarla birlikte belgeseli izleyeceğiz. Bu önemli programa tüm halkımızı davet ediyorum,” dedi.

Protokol konuşmalarının yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Doğan'ın sunacağı konferans ile devam edecek etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'nun Sema Mukabelesi, İlahi ve şiir dinletisinden sonra “Yunus Emre ve Aşk” isimli gösteri ile sona erecek. 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net