Ahi Evran Üniversitesi Dünyaya Açılıyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Ahi Evran Üniversitesi Dünyaya Açılıyor

Ahi Evran Üniversitesi Dünyaya Açılıyor

Written By yavuz4040 on 30 Kasım 2017 Perşembe | 05:32:00

Ahi Evran Üniversitesi Uluslararasılaşarak Dünyaya Açılıyor

Ulusal ve uluslararası gelişime önem veren ve bu konuda etkileşimlerde bulunan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel ve Almanya’da gurbetçilerimizin yoğunlukta olduğu Köln şehrinde TRUCAS tarafından 25-26 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen 10. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarına katıldı. Gurbetçilerimizin yoğun ilgi gösterdiği ve üniversitenin tanıtıldığı fuarda, Rektör Karakaya’ya Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Erman Akıllı eşlik etti.

Avrupa’ya yönelik çalışmaların amacına ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Karakaya, Avrupa’da iyi eğitim almış vatandaşlarımızın, Avrupa’da erişemedikleri yükseköğretim ihtiyacını karşılamak ve dördüncü kuşak gurbetçilerimizin hem anadillerinden uzaklaşmasını engellemek hem de Türkiye de alacakları eğitimle Avrupa’da daha iyi bir temsile ulaşmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu bağlamda üniversitemize gelerek eğitim alacak olan öğrencilerin mezuniyetlerinin ardından ister Türkiye’de isterlerse de Avrupa’da mesleklerini icra edebilecek bilgi ve beceriye sahip olabileceklerini de belirtti.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 20 olan yurtdışı öğrenci sayısı, Rektör Karakaya’nın önderliğinde devam eden uluslararasılaşma çalışmaları sayesinde 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde 250’ye ulaştı. Son iki yıl içerisinde Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın Avrupa açılımı sayesinde başta Tıp Fakültesi olmak üzere, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Eğitim Fakültesinin yurtdışı öğrenci kontenjanları Avrupa’dan gelen öğrenciler tarafından doldu.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net