Çalışmalar YÖK’de Değerlendirildi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Çalışmalar YÖK’de Değerlendirildi

Çalışmalar YÖK’de Değerlendirildi

Written By yavuz4040 on 1 Kasım 2017 Çarşamba | 12:02:00

Pilot Üniversite Sürecinde Yapılan Çalışmalar YÖK’de Değerlendirildi

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot seçilen Ahi Evran Üniversitesi çalışmalarına devam ediyor.

Yetkin proje ekibi ile tüm projeleri tek tek inceleyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yapılan çalışmaları değerlendirmek adına Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’de bir toplantıya katıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında pilot üniversite rektörlerinin yer aldığı toplantıda, üniversitelerin proje sürecinde yaptığı çalışmalar ve gelinen süreç görüşüldü.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya alanında uzman akademisyenlerle çalıştıklarını, hazırlanacak projeler için şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını söyledi.

Şehre ve bölgeye farklı bir kimlik kazandıracak projelerin olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite olarak bilim üreteceklerini ve bu bilgileri şehirle paylaşacaklarını anlattı. Projelerin hayata geçmesi için eylem planlarının da hazır olduğunu belirten Rektör Karakaya, bölgeye, şehre ve üniversiteye farklı bir misyon kazandırmak için çalıştıklarını dile getirdi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net