Doğum Gününde Adaylığını Açıkladı! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Doğum Gününde Adaylığını Açıkladı!

Doğum Gününde Adaylığını Açıkladı!

Written By yavuz4040 on 22 Kasım 2017 Çarşamba | 12:48:00

CHP’de İlk Kadın Aday

CHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığına İlk Kadın Aday, Yeliz Arslan oldu.

CHP Kırşehir parti binasında parti yönetiminden olan Yeliz Arslan CHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Hiç kimsenin tesiri ve baskısı altında değil, kendi cesaretimle ve daha demokrasi düşüncesiyle yola çıktığını belirten Yeliz Arslan, "Merkez İlçe Başkanlığına adayım, herkesin kendisinin olmasını istemek ve savunmak adına aday oluyorum. Kimse düşüncesinden, etnik kimliği ve mezhebinden dolayı ayrımcılığa uğramaması için mücadele etmek için adayım. Parti için liyakat sistemi yani herkesin emeği ve çalışma sistemi kadar görev almasını sağlamak için adayım. Siyasetin olmazsa olmazı kadın dediğiniz dediğimiz için adayım. Gençleri bu mücadeleye ortak etmek için, kendime daha büyük bir sorumluluk yüklemek için adayım. Herkesin kendisini anlatabildiği ve kendisi gibi yaşayabildiği adalet, özgürlük ve eşit vatandaşlık ve demokrasi için aday oldum" dedi.

Toplumda kadının yerine değinen Yeliz Arslan; Ülke politikalarının değişmesi gerekiyor. Biz demek umut demektir, umudunuzu asla kaybetmedik ve etmeyeceğiz de.  Bu karanlık gidişattan kadının gücüyle kurtulacağımıza inanıyorum. Zira, kadın mücadelesi asla yok sayılamaz. Bu topraklarda her gün aramızdan  kadın öldürülüyor. Caydırıcı olmayan yasalarla kadına yönelik şiddetin önü asla açılamayacaktır. Kadın ölümlerinde iyi hal indirimi kesinlikle olmamalı. Bu ülkede artık birçok kesim korku içerisinde yaşıyor. Konuşmaktan korkmamamız  gerekmektedir. Her şeye rağmen sessiz kalmak bizim tarzımız asla olmayacaktır. Susmayacağız, sessiz almayacağız, her yerde sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. Zira, demokrası ülkesi bunu gerektirir. Demokrasi düşünen gönüllere selam olsun selam olsun.’’

CHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını parti binasında doğum günü pastasını keserek doğum gününde adaylığını resmen ilan etti.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net