İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI AÇIKLANDI! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI AÇIKLANDI!

İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI AÇIKLANDI!

Written By yavuz4040 on 8 Kasım 2017 Çarşamba | 05:11:00

Meral Akşener: “Kırşehir’e Trenle Gelmek İstiyorum”

Meral Akşener’e yakınlığıyla bilinen ve İl Başkanlığı için ismi ön planda olan 40 Haber’in onursal sahibi Murat Demirci, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı’na Müfit Göçen’in getirildiğini açıkladı

25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener’in Genel Başkanlığı’nda kurulan İYİ Parti’nin illerdeki teşkilatlanmalarına hız verdiği öğrenilirken, Türkiye’de tüm teşkilatların kurulması için “Büyük Yürüyüş” harekatı adı altında Bitlis’in Ahlat ilçesinde çalışmalara devam ediliyor.

MHP’nin eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın’a Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi verilen İYİ Parti’de bazı illerin il başkanları açıklanırken, diğer illerde il başkanlığı için ismi ön planda olan adayları bizzat tek tek telefonla arayarak görüşen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırşehir’de ismi ön planda olan ve kendisine yakınlığıyla tanınan gazeteci Murat Demirci’yi de telefonla aradığı öğrenildi.

Yapılan telefon görüşmesinde sosyal medyada ve telefonda tehditler alan gazeteci Murat Demirci’ye destek olan Meral Akşener, Kırşehir İl Başkanlığı görevlendirmesi ile ilgili de Demirci’yi bilgilendirdi.

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı’na Müfit Göçen’in getirildiğini açıklayan Murat Demirci, geçtiğimiz günlerde kendisine yapılan tehditlere ilişkin tepkisini Kırşehir Çiğdem gazetesi aracılığıyla kamuoyuna duyurmuştu.

Gazeteci Murat Demirci’ye Akşener’den destek geldiği bildirilirken, telefon görüşmesinde 
Kırşehir ile ilgili önemli konulara da değinildiği öğrenildi.

Telefon görüşmeleri ile dolaylı iletişimle de olsa teşkilat çalışmalarına önem veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tehditlere maruz kaMurat Demirci’yle 15 dakikaya yakın telefon görüşmesinde, “Bizi sözde eksik etek görüp tehditlerle yıldırmaya çalışanlar şimdilerde siz cesur yürekleri hedef almışlardır. Bizlere tehdit talimatı veren densizlere karşı sabırlı olmalıyız ve gerekirse gülüp geçmeliyiz. Balgat mukimleri anlamışlardır ki tüm Türkiye’de çığ gibi büyüyen partimizin mihenk taşları olan siz Bölükbaşı torunlarını acımasızca tehdit etmekten ve sözde korkutmaya çalışmaktan başka çareleri kalmamıştır. Yazıklar olsun” ifadelerine yer verdiği bildirildi.

16 Nisan'da "Hayır" tercihiyle yola çıkan ve her fırsatta çok çetin yollardan geçtiklerini dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Murat Demirci’yle yaptığı telefon görüşmesinde iktidar partisine de gönderme yaptığı öğrenildi.

Akşener’in “Salon kiralamak için el sıkıştığımız insanları tehdit edenler, elektriklerimizi kesenler, sahaya inmek istediğimiz zamanda bizi korkutmaya çalışanlar şimdi de siz gençlerimizi hedef almışlardır. Koskoca adamlar benden, bizden korkmaya utanmıyorlar mı?” ifadesini kullandığını belirterek, Akşener’in verdiği desteğe teşekkür eden  gazeteci Murat Demirci de, “Korkmuyoruz, korkmadığımız gibi sel olduk geliyoruz. Bu iktidarda velhasıl yorgunluk vakası tescillenmiştir” açıklamasında bulundu.

AKŞENER: “KIRŞEHİR’E TRENLE GELMEK İSTİYORUM”

Anayasa değişikliği ile seçilen partili cumhurbaşkanının, başkanlık sistemi seçimini kazanması halinde bir gazetede bir haber çıktığında beğenmeyerek, o gazeteyi o gün kapatma hakkı olacağını ve böyle bir sistemin içerisinde biz gençlerin nefes alamayacağı yönünde Akşener’in kendisini örnek gösterdiğini belirten gazeteci Murat Demirci’nin telefon görüşmesinde, “Anadolu toprağının tam da orta yerinde 5 bin yıldan bu yana insanlığa yurt olmuş, Selçuklu ve Osmanlı’nın kuruluşuna şahitlik etmiş, gül medeniyetinin verimli toprağı alperenlerin bozkır döşeği, Ahiler, evliyalar ve ozanlar diyarı şirin Kırşehir’de 3 dönemdir iktidar olan milletvekillerinin Kırşehir halkına vaat ettiği tren yolu, reklam panolarında hayalden öteye gidemedi. Söz konusu demiryolu projesinden Kırşehir’in koptuğu ve doğrudan Yozgat-Yerköy hattının Kayseri istikametine oradan da Mersin’e bağlanacağı tartışmalar konusu olmuştur” ifadelerine karşılık İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Her defasında iktidar kandırıldık, aldatıldık diye feryat ederken bu defasında 15 yıla yakın zamandır Kırşehir halkını demiryolu vaatleriyle kandırdıkları ve oyaladıkları açıkça ortadadır. 3 dönemdir Kırşehir’e tren yolu müjdesini açıklayan muhteremler döşesinler artık o söz verdikleri rayları. Üstat Neşet Ertaş’ın memleketine trenle gelmek istiyorum. Haydi görelim verilen sözü yerine getirebilecekler mi? Muhteremler iyi bilir. Ben ve arkadaşlarım demirden korksaydık trene binmezdik” şeklinde açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

Kırşehir Kamuoyunda teşkilatlanma konusunda öne çıkan isimler arasında yer alan gazeteci Murat Demirci, Meral Akşener ile yaptığı görüşme sonrasında Kırşehir İl Başkanlığı görevine Müfit Göçen’in getirildiğini açıkladı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net