Kadına Yönelik Şiddete Karşı Programı Düzenlendi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kadına Yönelik Şiddete Karşı Programı Düzenlendi

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Programı Düzenlendi

Written By yavuz4040 on 28 Kasım 2017 Salı | 02:29:00

 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı Düzenlendi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu konferans salonunda bir program düzenlendi.

Programa; Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kırşehir Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Eşi Münüre Baykara, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Çetinkaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcımız Erhan Bolat, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürümüz Nilüfer Kılıç, Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selma Boyacı, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü Psikolog Semra Cebeci, İl Kültür Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, kurum idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1999 yılında 25 Kasımı kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için “Uluslararası Mücadele Günü” olarak ilan etmiştir. Bu çerçevede her yıl kadına yönelik şiddet konusunun gündeme gelmesi tartışılması ve farkındalık yaratılması sağlanmaya çalışmaktadır.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nilüfer Kılıç konuşmasında; “ Müdürlüğümüz Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesinde 18 Eylül 2017 tarihinde hizmete açılmıştır. Huzurlu toplumun ilk koşulunun mutlu aile olduğunu biliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak aile değerlerimizin korunması için çalışıyoruz. Bütün beraberlikler büyük umutlarla başlasa da zaman içerisinde sıkıntılar bazı ailelerde şiddete neden olmaktadır. Araştırmalara göre her 10 kadının 4’ü şiddete maruz kalmaktadır. Şiddet mağduru ve risk altındaki aile fertlerinin ekonomik ve sosyal olarak güçlendirilmesi amacıyla Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimiz kurulmuş, İlimizde hizmet vermeye başlamıştır” ifadelerine yer verdi.
Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selma Boyacı ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü Psikolog Semra Cebeci’nin konuşmasının ardından çiçek takdim edilerek Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu konferans salonundaki program sona erdi.

Program; Kırşehir meydanlarında ve caddelerinde, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünce Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında topluma farkındalık kazandırmak amacıyla stand kurularak karanfil ve broşürler dağıtıldı.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net