Kamanlılar Dernegi’nin Projesi Hayatta - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kamanlılar Dernegi’nin Projesi Hayatta

Kamanlılar Dernegi’nin Projesi Hayatta

Written By yavuz4040 on 9 Kasım 2017 Perşembe | 09:38:00

İç İçleri Bakanlığı ’’Bozkır Bozlaklarının Yaşam öyküsü’’ projesini onayladı.

Onaylanan proje tarih verdi
Kamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Bozkurt yaptığı açıklamada;
Bozkırın Bozlakları adlı projemizin ilk aşamasını 26 Kasım 2017 Antalya Kepez Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 17.00 de bozlak kültürünün tanıtımı ve slayt gösteriminden sonra Kırşehir Kültür Müdürlüğü halk oyunları ve abdallar topluluğunun gösterimi yapılacak ve ayrıca Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bölümü Türk Halk Edebiyatı Ana bilim dalından Prof.Dr. Selahaddin Berk’i konferans verecektir. Kırşehirli ve Kamanlı özellikle Antalya’da yaşayan hemşehrilerimizin katılımlarını bekleriz’’ dedi.
Kırşehir’de Kamanlılar Rüzgarı Esiyor…

Kırşehir’in en büyük ilçelerinden olan Kaman ilçesi nüfusuna kayıtlı Kamanlıların Kırşehir’de kurdukları derneğe üye kayıtları hız kesmiyor…

Kurulduğu günden beri  bir çok Kamanlıların sorunları ile yakından ilgilenen dernek yöneticilerinin çalışmaları taktirle karşılanıyor ve hiçbir ayırım gözetmeden Kırşehir’deki Kamanlıların sorunlarına koşuyor…

Daha ulaşılabilir daha iyi bir ortamda sorunların konuşulabileceği bir derneğe sahip olduklarını belirten  Dernek Başkanı Hüseyin Bozkurt,  hedefimiz yirmi binlerce  Kamanlıları bir araya getirmektir.

Derneğin tüm Kamanlılara açık olduğunu vurgulayan Dernek Başkanı Bozkurt, “Burada hiçbir Kamanlıyı ayırt etmeden herkesi kucaklayan bir derneğin başkanı olarak Kırşehir’de Kamanlıları temsil etmenin gururunu yaşıyoruz”dedi. 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net