Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı

Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı

Written By yavuz4040 on 28 Kasım 2017 Salı | 04:08:00

Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği 2017 Yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Valilik'te yapıldı

Vali Necati Şentürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Birlik Müdürü Osman Demir, İl Genel Meclis Üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, İlimizde Köylere Hizmet Götürme Birliği üzerinden köylerimize çok güzel yatırımların götürüldüğünü söyledi.

Köylerimize birlik aracılığıyla asfaltlama, içme suları, kilit parke, köylerin altyapısına yönelik faaliyetler gibi hizmetlerin götürüldüğünü belirten Vali Necati Şentürk, "Bu sene İl Özel İdaremizin yatırım bütçesi 24 milyon TL. Bu güzel bir gelişmedir. Diğer hizmetlerle birlikte 11 milyon TL de diğer ödenekler var. Yaklaşık 30 milyon TL parayla köylerimize çok güzel hizmetler yapacağız. KÖY-DES ile birlikte hesaplandığında bu miktarın 40 milyon TL'nin üzerine çıkacağına eminim. Bu sene asfalt pilenti alarak sıcak asfalt çalışmasına başladık. Gümüşkümbet Köyü yoluna 10 km civarında sıcak asfalt döşedik. Kırşehir merkez bölgesinde toplam 47 km sıcak asfalt yaptık. Köy depoları çok sağlıklı değildi. Güneş enerjisi ile otomatik olarak klor damlama sistemi kurduk. Böylelikle muhtarlarımızın bu sorununa çözüm bulmuş olduk. Önümüzdeki yıl da bütün hızımızla köylerimize hizmete devam edeceğiz. Bu vesileyle, ödenekleri tahsis eden hükümetimize ve bu tahsislerin hizmete dönüşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı, meclis üyelerinin ve muhtarların taleplerinin dinlenmesi ve 2018 Mali Yılı  Gelir ve Gider Bütçesinin görüşülmesi ile sona erdi. Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net