Kırşehir İyi Parti Merkez İlçeye İki İsim Ön Planda! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir İyi Parti Merkez İlçeye İki İsim Ön Planda!

Kırşehir İyi Parti Merkez İlçeye İki İsim Ön Planda!

Written By yavuz4040 on 12 Kasım 2017 Pazar | 08:31:00

Doğan Görünümlü Şahin, Ne Derece Doğan Olur?

Meral Akşener liderliğinde kurulan Yeni Parti’nin çalışmaları aralıksız sürüyor.

İyi  Parti’de yoğun çalışmalar ve diğer partililerden çok sayıda geçişler sürerken il ve ilçeler da başkalık yarışları gün geçtikçe artıyor.

Sosyal medyada ve dedi kodu çemberinde menfaat peşinde koşan bazı isimler hayal kurup Doğan Görünümlü Şahin olmaktan başka bir şey olamaz.

Parti kuruluş sürecinde yer alan siyasetçilerden ve kamuoyunda aldığımız son bilgilere göre, isim çalışmaları devam ediyor. 

Müracaatlarda çok sayıda isimlerin olmasına rağmen Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığına Nuri Araz ve Fatih Tokmak’ın isimleri ön planda görülüyor.

Öte yandan, kurulacak yeni partinin diğer partilerden farklı olarak kadınların siyasete katılımının formüllerinden biri olarak savunulan çıtayı daha da güçlendiriyor.

Meral Akşener liderliğinde kurulan Yeni Parti’de “kadın kolları” ismiyle ayrı bir teşkilatlanma olmayacak. Bu yeni oluşumda yer alan tüm siyasetçiler, kadın-erkek demeden el birliğiyle çalışacak olması da siyasette ilklerden olarak görülüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre bir kadının genel başkanlığında siyaset sahnesine katılması Yeni Parti’nin “kadın kolları” kurmaması kararı kadınların siyasete katılımı noktasında duyarsız olunduğu anlamına gelmiyor. Zira, kadınlara siyasete katılım noktasında en somut örnek Meral Akşener olarak gösteriliyor.

Bu çerçevede yeni partinin kadınlara verdiği önem ilk kuruluş ve teşkilatlanma sürecinde yapılacak atamalarla da ortaya konulacak.

Bu durumda Yeni Parti’nin kurucuları,  il ve ilçe teşkilatlanmasında eski yüzlerden çok yeni yüzlere yer verileceği, kadın ve gençlerin de öne çıkarılacağı görülüyor.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net