Kırşehir Modern Asri Mezarlığa Kavuşuyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Modern Asri Mezarlığa Kavuşuyor…

Kırşehir Modern Asri Mezarlığa Kavuşuyor…

Written By yavuz4040 on 17 Kasım 2017 Cuma | 01:41:00

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bir projeyi daha hayata geçiriyor. Kırşehir Modern Asri Mezarlık Projesinin yapımına hızla devam ediliyor.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Asri mezarlık inşaatımız hızla devam ediyor. Yakın zamanda inşaatı tamamlanacak olan ilk etap da idari binamız morglarımız, taziye evlerimiz var ve 400 mezar hazır olacak. 100 kişilikte şehitliğimiz olacak.
Yıllar içerisinde ihtiyaca göre büyütülecek projemiz yaklaşık 200 dönüm alan içerisine yerleşmiş durumda.  Boztepe yolu üzerinde iyi bir nokta da. Sonra ki etaplarda camiimiz diğer tesislerimiz inşallah etap etap yapılacak.
Başkan Bahçeci; Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe Yolu'nda etaplar halinde yapılacak Asri Mezarlık içerisinde; cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak.
Hedefimiz ilk etabı  yıl içerisinde bitirip defin işlemlerine başlamak. Asri mezarlık önemli bir ihtiyaçtı. Herkesin yerinin belli olduğu bakımlarının düzenli olarak yapıldığı güzel bir mezarlığa Kırşehir imiz kavuşmuş olacak. Kırşehir’imize hayırlı uğurlu olsun ”dedi.  Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net