Prof. Dr. Canan Karatay Anlattı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Prof. Dr. Canan Karatay Anlattı

Prof. Dr. Canan Karatay Anlattı

Written By yavuz4040 on 20 Kasım 2017 Pazartesi | 06:49:00

Prof. Dr. Canan Karatay Sağlıklı Yaşamın Püf Noktalarını Anlattı

Prof. Dr. Canan Karatay, Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen programda sağlıklı yaşamanın püf noktalarını anlattı. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa çok sayıda davetli katıldı.

Duygu Canbaş operatörlüğünde gerçekleşen Program’da konuşan Canan Karatay “Özellik Belediye Başkanı Yaşar başkana ve etkinliği düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Kırşehir’de çok muazzam şeyler gördük. Sayın Başkanımızın ve belediye ekibimizin yaptığı yatırımları gezdik. Kırşehir’de çok güzel şeyler oluyor. Tuz mağarasını gezdik. Tuz mağarası altın değerindedir.

Şeyh Edebali’nin memleket, Kırşehir’deyiz. Onu  güzel bir sözü var “Eğer Toprak sağlam olmazsa ektiğiniz hiçbir tohum yeşermez” Vücudumuzda toprak gibi sağlıklı olması lazım.

Türkiye’nin dünyada en çok ekmek tüketen toplum olduğunu ifade eden Karatay, “Türkiye’deki en büyük tehlike kullanılan ekmekler. Çünkü modern buğday ekmekleriyle yapılan ekmeklerde yüzde 10 katkı maddesi var. Bu maddede promür denilen ağır metal var. Vücuda girdiği zaman ağır metal olarak vücudu zehirlemektedir. Dost bakterileri öldürmektedir. Vücuda yağ girmezse hasta oluruz. Vücudumuzda 30 türlü yağ vardır. Bu yağ olmazsa hiçbirimiz hayatta olmayız. Doğal olarak bu vücuda girecek. Girmediği için şeker hastası oluyorsun. iki türlü tehlikeli yağdan uzak durun.

Doğada bulunan iki türlü yağ çok tehlikelidir. Bu yağların ilki trigliserit adındaki yağlardır. Trigliserit yağlar arasında en tehlikeli olandır. Bir diğeri ise trans yağdır. Kanser de dahil olmak üzere bütün hastalıkların başı trans yağlardır. Vatandaşlar hasta olmamak için bu yağ türlerine dikkat etmelidir"diye konuştu.

Metaboliği bozuk organizmalarda düzelmenin cerrahi düzeltme ile olmayacağını anlatan Karatay, “Bacağınızı da kestirseniz kilonuz düşer ama metabolik bozukluk düzelmez. Onun için metaboliği bozuk olan bir organizmada cerrahi düzeltme olmaz.Tamamen kandırmaca. Bunların hepsi insanları perişan ediyor”dedi.

Kolesterolün yüksek olmasının vücutta yangın olduğunu ve ve kolesterolü yüksek kadınların daha uzun yaşadığını anlatan Karatay, konuşmasını şöyle sürdürdü. Kolesterolün yüksek olması vücutta yangın olduğunu gösterir. Eğer kolesterol ilacını alıyorsanız o yangına engel oluyorsunuz. Kolesterol hastasıyım diye boşuna üzülmeyin. Kolesterolü yüksek olan kadınlar uzun yaşıyor. Kaya tuzu beyaz altındır. Kaya tuzu için asırlardan beri savaşlar yapılmıştır. Dünyanın en sağlıklı tuzudur. Sağlığımız için gereklidir. Kaya tuzu tansiyonu yükseltmez”

Programın ardından konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Prof. Dr. Canan Karatay’ın örnek bir Türk kadını olduğunu belirtti. Başkan Bahçeci, ”Hem ilim insanı olması yönüyle hem de verdiğiniz o geleneğimizden beslenen tıpla ilgili bilgileriniz gerçekten çok önemli. Bundan dolayı Kırşehir’de ağırlamaktan çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz ”dedi.

Program Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Prof. Dr. Canan Karatay ve sunucu Duygu Canbaş’a çeşitli hediyelerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net