YÖK’TEN AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ’NE TAM NOT! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » YÖK’TEN AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ’NE TAM NOT!

YÖK’TEN AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ’NE TAM NOT!

Written By yavuz4040 on 14 Kasım 2017 Salı | 03:22:00

YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversiteye Tam Not

Ahi Evran Üniversitesi Kalite Yönetim Süreci Dış Değerlendirme de sona gelindi.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımı, üniversite için planladığı değerlendirme 4 gün süren ziyaretler ve değerlendirmeler sonucunda Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımı üniversiteye tam not verdi.

YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımı ziyaret planı çerçevesinde 8 Kasım 2017 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya son bir ziyaret daha gerçekleştirdi. Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Süreci Dış Değerlendirmesinin oldukça başarılı geçtiğini vurgulayarak YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Başkanının ayrılış konuşmasında da yaptığı üzere üniversitede Kalite Yönetim Sürecinin yüzde 90 tamamlandığını, yüzde 10’da iyileştirmeye açık olduğunu söyledi. 4 gün süren ziyaret sonrasında YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımının üniversiteden memnun ayrıldığının altını çizen Rektör Karakaya, üniversitede gerçekleşen birçok çalışmanın da başka üniversiteler için örnek olarak gösterileceğinin takım üyeleri tarafından söylendiğini belirtti.

Rektör Karakaya, Türkiye’nin projesi olarak nitelendirilen Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot seçilen üniversitenin bu kapsamda yaptığı çalışmaların da YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımını heyecanlandırdığını anlattı.

Üniversitede yürütülmekte olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Standardının ilk belgelendirme ile ilgili Yönetim Sistemleri Belgelendirme Başvurusunun yapıldığını anlatan Rektör Karakaya, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında üniversiteye bir ziyaret gerçekleşeceğini söyledi. Rektör Karakaya Ahi Evran Üniversitesinde kalitenin kurum kültürü haline dönüşeceğini anlatarak eğitim öğretim hizmetleri, araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile idari hizmetlerin sunumu kapsamında faaliyetlerimizin belirlendiğini ifade etti.  

Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin gelişmesi ve büyümesinde kalite çalışmalarının en önemli faktörlerden biri olduğunu belirterek çalışmalarını üniversite ve şehrir için devam ettireceklerini söyledi. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımına ayrı ayrı teşekkür ederek üniversite anısına hediye verdi. 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net