Akşener Kırşehir’de Vatandaşlarla Buluştu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Akşener Kırşehir’de Vatandaşlarla Buluştu

Akşener Kırşehir’de Vatandaşlarla Buluştu

Written By yavuz4040 on 28 Aralık 2017 Perşembe | 06:49:00

Meral Akşener Kırşehir’de vatandaşlara seslendi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kırşehir’de il teşkilatının açılışını gerçekleştirdi

Akşener alanın kısıtlanmasına ”Bir Türkmen kadını Kırşehirli hemşehrileriyle buluşmaktan alıkoyamazsınınız, ferişdahınız gelsin.” Diyerek sitemini dile getirdi.


Meral Akşener, alanın dar olmasından üç kalabalık topluluğa dönerek ve kurulan standın üzerine konulan kolona çıkarak hitap etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; ”Gittiğimiz yerlerde bize söylenen 1. problem genç işsizliği,yani 4 senelik üniversite bitirip işsiz kalan gençler, bir meslek sahibi olamamış gençler, gözlerinin feri sönmüş gençler, benden daha yaşlı konuşan gençler. Gittiğim yerlerde soruyorum , cebinde ne kadar paran var diye, en yükseği  20 TL çıkardı, diğerlerinin parası yok ama birilerinin yüzükle başladıkları siyasi hayatında çocuklarının gemicik filolaları var. Kırşehir’de ne var ne yoka baktım. Sizin vekiliniz diyor ki ”en büyük yatırımımız cezaevi diyor. Kardeşim cezaevi yatırım mıdır. Siz zaten şehirleri açık cezaevine çevirdiniz.
Birincisi genç issizliği, iki sanayisizleştirilen Türkiye. PETLAS’ın dışında büyük bir sanayi var mı, 16 yılda fabrika yapıldı mı hayır. Ama cezaevi yapmışlar haklarını yemeyin. Tarım ne durumda, Ekip biçiyor musunuz, Pancar yetiştirmesi ne durumda, Süt ürünleri ne durumda, Şimdi çiftçiyi suçluyorlar.
Diyorlar ki tarımda bizim çiftçimiz ürünü pahalıya mal ediyor. Elbette mal eder. Sen mazotu 5 liraya mal edersen o ürün pahalıya mal olur.
Buğdayımız ithal Rusya’dan, Rus işçisinin ürettiği buğdayı biz satın alıyoruz. Saman ithal edilir mi, Meralarımızı ıslah et hayvancılığı geliştir. Mazotu, hayvan yemini ucuzlat. Sizin huzurunuzda muhtereme diyorum ki; ‘Eyy Amerika diyorsun. Hadi yüreğin yetiyorsa ABD işçisinden aldığın pancarı iptal et.”
Dışişleri bakanı adalar işgal edildi diyor, siz bostan korkuluğu musunuz.  Bu işgal için ne düşünüyorsunuz, Ne yapacaksınız, Komnenos diye bir dışişleri bakanı çıktı. Dedi ki; Bizimkilere ”sıkıysa gel al”. Bizim Ali Türkşen , Kardak kahramanı dedi ki ”az kaldı komnenos az kaldı.”
15 Temmuz’da hain bir FETÖ kalkışması oldu. Bunda hepimiz hemfikiriz. Ama 249 şehidimiz var. Bu şehitler devleti sokaktan topladılar. Bir kalkışma söz konusuydu; ordunun, polisin tamamı bu işe girmedi. Karşı durdular. Bizim aramızda kurucular kurulu üyemiz Fatih Eryılmaz diye bir kardeşim var benim, 15 Temmuz gecesinde ağır yaralandı.
Şimdi polis görevini yaptı. Vatansever subaylar ve diğerleri görevlerini yerine getirdiler. Ama devleti bu millet sokaktan topladı getirdi. Niye? 2010 yılında yapılan o mahur referandum sebebiyle. ben bunları gittim isim isim uyardım. En tepesinden tutun Mehmet Ali Şahin’e kadar. Yapmayın bunu dedim, Anayasa ile YSK’yı bunlar ele geçirecek dedim. Bana ‘merak etme her şey kontrol altında’ dendi. 15 Temmuz, evet çıkan referandumun tezahürü ve sonucudur.
Emekliler en son büyük zammı benim bakan olduğum Refah Yol zamanında aldınız. Atanamayan öğretmenler, kardeşim madem atayamayacaktın neden o kadar üniversite açtın? Bakın taşeronu konuştuk, onunla ilgili KHK çıktı. Ama onu da eline yüzüne bulaştırdılar. Sözlü yapacaklarmış. 40 yaşında adama, kadına ne soracaksın kardeşim? AKP’den kağıt getireni alacaklar, diğerlerini almayacaklar.
Bizim için bu son çıkarılan kararname bizim için yok hükmündedir. Türkiye’nin üzerine kara bulut gibi çöküp, önüne geleni azarlayan bu üsluptan demokrasi ile kurtulacağız. Ne kadar demokrasi dışında davranmaya devam ederlerse etsinler biz birlik, beraberlikle, sizlerin oylarıyla gayet makul bir şekilde evlerine geri göndereceğiz. Aksi halde Türkiye ne politikada, ne eğitimde, ne ekonomide bir şey yapabilecek durumda değildir.
Akşener’e  ”Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” şeklinde yöneltilen soruya,
“Cumhurbaşkanlığına aday olan genel başkanların, parti başkanlarının milletvekilliğine aday olmasını doğru bulmuyorum. Dolayısıyla ben milletvekilliğine aday olmayacağım. Hadi bakalım, muhteremleri de görelim. Aynı zamanda milletvekili imzasıyla da aday olmayacağım. 100 bin imza ile aday olacağım. 20 milletvekiliyle aday olunuyor. Ben, siz uygun görürseniz aday olacağım. 100 bin imza verirseniz cumhurbaşkanlığına aday olacağım. Çoğunuzdan büyüğüm. Size Meral abla tavsiyesi beyler, sakın ola bir kadını düşman edinmeyin.” dedi.
Konuşmasının ardından partisinin il başkanlığının açılışını yapan Akşener, esnafları ziyaret ederken kendisiyle resim çekinmek isteyenlerin akınına ve sevgi seline uğradı. Akşener daha sonra Neşet Ertaş’ın kabrini ziyaret etti.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net