Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşeron İşçi Açıklaması - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşeron İşçi Açıklaması

Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşeron İşçi Açıklaması

Written By yavuz4040 on 8 Aralık 2017 Cuma | 04:11:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçiler için hazırlanan yeni düzenleme ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, katıldığı bir canlı yayında taşeron işçiler için hazırlanan yeni düzenleme ile ilgili ayrıntıları anlattı.

Sarıeroğlu; "Hazırlıkları yaptığımız süreçte gerçekten çok fazla bilgi kirliliği oldu. İlk günden itibaren alternatiflerimiz vardı. 4 kademede sınıflandırabiliriz yaptığımız çalışmaları. Tam kadro alan kardeşlerimiz 450 bin kişilik, merkezi yönetim kapsamında genel bütçe ile düzenlediğimiz kamu kuruluşlarında çalışanlar. Denetleyici kurumlar var burada. Özel bütçeli meclis gibi kuruluşlar söz konusu. İş Kur gibi SGK gibi burada çalışan 450 bin kardeşimiz ama sız fakatsız şartsız direkt 657 sayılı devlet memuru kanunu olan 4/D statüsü ile olacaklar.

Asgari ücret bir denge ücreti çok önemli bir sosyal politika enstrümanı bunu hiç politika malzemesi yapmadık. Çalışanların hassasiyetleri bunları gündemin birinci sırasında tuttuk. Asgari ücret tespit komisyonu üçlü yapıda. Sağ tarafımda Türk İş sağ tarafımda TİSK vardı. Ortak çalışma kültürü olan bir komisyon bir ifadede bulundum orada da… Bu konuda özellikle emekçilerimizin hak ve hukukunu koruma konusunda hassasiyetimizi dile getiren dengeli bir çalışma yapmamız gerekiyor. Çalışma Bakanlığı esanafın emeklinin çiftçinin işçinin her kesimi kapsayan 80 milyonu şemsiyesi altına lamış bir bakanlığız gelecek hafta iş verenler açısından açıklayacağımız şeyle rolacak.

Çok zor günler geçirdik 15 yıldır önemli badireler atlattık topu milletimize atmadık sıkıntıların çözümü anlamında. Kararlılık sayesined oluşan bir güven var. Bu güvenle çalışmalarımızı yürütüyoruz.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net