Fatih Akbaba Kırşehir’de Ezberleri Bozdu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Fatih Akbaba Kırşehir’de Ezberleri Bozdu

Fatih Akbaba Kırşehir’de Ezberleri Bozdu

Written By yavuz4040 on 16 Aralık 2017 Cumartesi | 12:59:00

İletişim uzmanı Fatih Akbaba ‘‘MEHMET AKİF ERSOY İLE ANLAŞABİLMEK ’’ konulu bir konferans verdi. Akbaba, İstiklal Marşı yazarımız hakkında bilinmeyenleri anlattı, tabiri caiz ise Mehmet Akif'i yeniden tanımladı

Ünlü İletişim uzmanı Fatih Akbaba Ezberleri bozan anlatımıyla konferansa gelen dinleyicileri adeta büyüledi. 15 Aralık Cuma günü saat 19:00’deNeşet Ertşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konferansa vatandaşların ilgisi yoğundu, salonun tamamı dolduran vatandaşlar Mehmet Akif ‘in hayatını dinlerken duygulandı.

Program esnasında Kırşehir’li annelere ve babalara seslenen Akbaba , 'Akif gibi bir çocuğunuz olmasını ister misiniz?' diye sordu. 'Evet' yanıtını alan Akbaba  "Eğer onun gibi evladınız olmasını isterseniz öncelikle sizlerin de Akif’in annesi ve babası gibi olmanız gerekir" dedi. Kimse üzerine alınmasın Emine Şerife anne Akif’in annesi geceleri uyurken bile ayağını uzatıp yatmayan ve saçını başını bir şekilde kapatıp yatan bir kadın, 'olur da Akif’imin başını okşamaya Peygamberim gelir de, beni ayaklarım uzanık görürse, çocuğumu sevmekten vazgeçerse... Beni bu halde görür de Akif'i sevmekten vazgeçer de Akif’in rüyasını yarım bırakırsam ben anne olur muyum?' diyen bir kadın Emine Şerife anne. Evet, bilirsiniz dostlar Anadolu'da bir usuldür bir evde erkek çocuğu dünyaya gelmişse yarın doğumunu kutlayacağımız Peygamber efendimize hürmeten o evde mutlaka çocuğun adı ya Ahmet'tir ya Muhammed'dir  ya Mustafa’dır   ya Mehmet'dir. İşte bu evin de Ahmet'i de Mustafa'sı da  Mehmet Akif tir. İşte böyle bir Kültürden ve aileden geldi bizim İstiklal Marşımızın yazarı şair Mehmet Akif" dedi.

Yaklaşık 2,5 saat süren sahne performansı ile Mehmet Akif hakkında bilinmeyenleri anlatan, ezberleri bozan Fatih Akbaba, "15 Temmuz'da hainlere dur demiş bu salondaki Kırşehirliler bugün Akif’i dinlemeye geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum" diyerek programını tamamladı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ''Konferans sonunda ünlü iletişim uzmanına gönülden çok teşekkür ederken Mehmet Akif’i bir saatte, iki saatte, üç saatte anlatmak ve anlamak mümkün değil. Gerçekten güzel bir anlatımla gençlerimizin iç dünyasına mesajlar gönderdiniz. İstiklal Marşı bir öğüt bir dua, bir nasihat, bir öğüt, en sonunda verdiği mesajda çok önemli Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal. Millet olarak hakka taptığımız sürece, maneviyatımızı çok yüksek tuttuğumuz sürece geçmişi bildiğimiz sürece herhalde bu istikbal bu milletimizin olacaktır. Akif’in cenazesini anlatarak belki salonda ilk defa duyanlar oldu. Mehmet Akif gibi bir ismi devlet şaşalı bir şekilde cenaze töreni düzenlemiştir diye düşülebilir ama bence cenaze töreninde de bir mesaj var devlet sahip çıkmamış cenazesine ama millet sahip çıkmış. Milletin genleri sahip çıkmış. Rabbim bu inşalara güzel mesajlarla anlamayı hepimize nasip etsin.'' dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net