Rektör Karakaya İstişarelerde - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Rektör Karakaya İstişarelerde

Rektör Karakaya İstişarelerde

Written By yavuz4040 on 8 Aralık 2017 Cuma | 10:34:00

Rektör Karakaya Bölüm Başkanları ile İstişare Toplantılarında

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitede eğitim  ve öğretim kalitesinin arttırılması amacıyla fakülte ve yüksekokulların bölüm başkanlarıyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapıyor. Bu kapsamda Fen Edebiyat Fakültesi Toplantı Salonunda Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı ve öğretim elemanları ile görüşen Rektör Karakaya, insan yetiştiren bir kurumun kaliteli bir sistemi ve yapısı olması gerektiğini vurgulayarak akademisyenlerden çalışmalarına bu yönde ağırlık vermelerini istedi.

Toplantıda bir konuşma yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bölüm başkanlarıyla bir araya gelme amacının ülkemizin yükseköğretimini daha ileriye taşıyabilmek ve geleceğimiz olan gençlerimizi daha iyi yetiştirmek olduğunu belirtti.  Rektör Karakaya konuşmasına şöyle devam etti. “Ülkemizin yetişmiş insana ihtiyacı var. Bu ihtiyacı gidermek için de eğitime özen göstermeliyiz. Kurum olarak işimiz insan yetiştirmek olduğu için siz akademisyenlerin gençlerle sınıflarda geçirdiği 40 dakika çok önemli.”

Toplantıda Fen Edebiyat Fakültesi bölüm başkanı ve öğretim elemanlarıyla istişarelerde bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu toplantıları sürekli hale getirerek tüm fakülte ve yüksekokullardaki bölüm başkanlarıyla görüşeceğini ifade etti.   


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net