Sokak Hayvanlarına yönelik çalışmalar sürüyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Sokak Hayvanlarına yönelik çalışmalar sürüyor

Sokak Hayvanlarına yönelik çalışmalar sürüyor

Written By yavuz4040 on 13 Aralık 2017 Çarşamba | 11:24:00

Kırşehir’de Sokak Hayvanlarına yönelik çalışmalar sürüyor

Kırşehir Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına devam ediyor.
   
Sokak hayvanları için uygun ortam oluşturma gayret ve çabası içerisinde olan Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde ve parklarda yaşayan kedilerin ve köpeklerin olumsuz hava şartlarından korunmalarını sağlamak amacıyla İlimizde bulunan muhtelif parkalara kedi evi, köpek evi kuruyor.

Bu parklara konulan kedi ve köpek evlerindeki her yaşam bölgesine ayrı mama ve su kapları konuluyor. Bu mama kapları Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol edilerek gerektiğinde mama ve su takviyesi yapılıyor.

Kırşehir Merkezde bulunana on dört mahallede bir kedi ve köpek evi konulması düşünülen bu çalışmada,ilk etapta şehir genelinde belirlenen onaltı noktaya konulacak. Ayrıca bu kedi ve köpek evleri, ihtiyaca göre yeni yaşam alanlarına da kurulması düşünülmektedir.

Sokak hayvanlarının refahını ve sağlıklı yaşamını en öncelikli mesele olarak gören Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Sosyal belediyecilik ilkemiz gereği yaşayan tüm canlılara ve özellikle sokak hayvanlarına sahip çıkmayı görev edindik. Bu amaçla, Kırşehir’de sokak hayvanlarımızla ilgili olarak toplumsal duyarlılık sağlamak istedik. Göreve geldiğimiz ilk zamanlara Kırşehir için büyük ihtiyaç ve eksiklik olan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezini kurduk. Kurulduğu günden bu yana binlerce sokak hayvanının bakım, beslenme ve tedavisini gerçekleştiren bu merkezimizde, sağlıklı çevre ve sağlıklı toplum için ellinden gelen tüm çabayı göstermektedir.
Başkan Bahçeci, Hayvanların beslenmesiyle ilgili olarak çeşitli bölgelere sokak hayvanları için yem bırakmanın yanı sıra beslenmeleri için kedi ve köpek evleri kurulumunu da gerçekleştirdi. Bu odaklara düzenli olarak yem ve su bırakılırken yoğun kış şartları nedeniyle de farklı alanlara yem bırakma işlemi de devam ettirilecek.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net