Ünlü Spikerler, Kırşehir’de Konuştu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Ünlü Spikerler, Kırşehir’de Konuştu

Ünlü Spikerler, Kırşehir’de Konuştu

Written By yavuz4040 on 23 Aralık 2017 Cumartesi | 06:26:00

Ünlü Spikerler, Kırşehir’de Kadın İstihdamını Konuştular
Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi iş birliği ile Kadın İstihdamı “Sesim Olurmusun?” konulu panel düzenlendi.
Türkiye’de kadınların iş gücü piyasasındaki genel durumu ve istihdamına yönelik sorunların tartışıldığı ’Sesim Olur musun?’ projesi paneli Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşti.
Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ve Petlas’ın da desteği gerçekleştirilen panelyoğun bir katılımla yapıldı.
Türkiye’de kadınların iş gücü piyasasındaki genel durumu ve istihdamına yönelik sorunların tartışıldığı 81 ilde düzenlenecek ‘Sesim Olur Musun?’ projesinin Kırşehir oturumu televizyon ekranlarının kıdemli sunucusu Duygu Canbaş’ın moderatörlüğünde yapıldı.

Panele; Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, Haber Türk sunucusu Didem Arslan Yılmaz, NTV sunucusu Buket Aydın Bakkal, ATV Haber Sunucusu Nihan Günay ve TRT Haber Sunucusu Fuat Kozluklu konuşmacı olarak katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan moderatör Duygu Canbaş, “Madem kadına yönelik şiddet toplumda konuştukça artıyor, o zaman kadın istihdamını, kadının çalışma hayatındaki yerinin artırılmasını konuşalım. O zaman kadının çalışma hayatındaki yeri de artsın. Ancak unutmamamız gereken çok önemli bir nokta var. Sürdürülebilir büyüme diyoruz sürekli. Demokratik toplum yapısından bahsediyoruz. Bunlar için kadın erkek fırsat eşitliği temelinde, kadının çalışma hayatındaki yerinin düzenlenmesi, bir sosyal sorumluluktan öte bir sosyal zorunluluktur.” dedi.

Konuşmacılar Kadın istihdamının öneminin ortaya konulduğu panelde, kadınların çalışma hayatında yaşadığı zorluklar ve çözüm önerileri tartışıldı. Kadın istihdamının önemini anlatarak Kadın hayal kurarsa, hedef koyarsa, inanırsa ve tüm gücüyle çalışırsa istediği her şeyin en iyisi olur.Kadın istihdamının önemini anlattılar.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net