Bağbaşı Kentleşiyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bağbaşı Kentleşiyor…

Bağbaşı Kentleşiyor…

Written By yavuz4040 on 23 Ocak 2018 Salı | 10:26:00

Bağbaşı Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Projesi dâhilinde inşa edilen TOKİ 3. Etabın yapımına hızla devam ediliyor

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Bağbaşı Kentsel dönüşüm projesinde yapılan 3. ve son etabı yapıyoruz. Son etapta mimari değişikliklerde var özellikle dış cephede. TOKİ standartları gayet yükseldi. İnşaatlarımız kaliteli. Müteahhidimizeişleri hızlı bir şekilde yapıyor kolaylıklar diliyoruz. Rabbim İnşallah kaza bela vermeden en hızlı en güzel şekilde kimseye zarar gelmeden güzel bir çalışmayı gerçekleştiriliyor. 

Bağbaşı kentsel dönüşümümüz bizim 2009’da ki ilk projelerimizden bir tanesi idi. TOKİ ile ortaklaşa yürüttüğümüz ve Kırşehir’in Üniversite ve şehir arasında kalan çarpık yapılaşmanın olduğu bölgenin daha modern şekilde insanlarımızın, burada yaşayan insanlarımızın daha konforlu bir şekilde hayatlarını sürdürmesi açısından hayat geçirdiğimiz ve aynı zamanda bölgesel rantında önüne geçmek için Bağbaşı önceden kıymetli yerler değildi ama şimdi TOKİ kentsel dönüşümü ile kıymetli hale geldi.

Şuan 3. Etap olan 1.126 konutun ve aynı zamanda yine Bağbaşılılara söz verdiğimiz Aile Yaşam Merkezimizin daha modernini yapıyoruz.  Aile Yaşam Merkezinde 3. Katlı bodrum olacak. Bodrumunda yüzme havuzu, saunası, hamamı olacak. Projeyi Belediye olarak biz hazırladık. TOKİ  Başkanımızdan rica ettik. Sağ olsunlar onlarda bu ihalenin içine koydular ve inşallah bittiğinde TOKİ  Belediyemize tekrar devredecek. Belediye olarak biz burayı  işleteceğiz. İçerisinde kafesi , sınıfları olacak. Çok güzel bir mimari ile hazırlanmış Bağbaşımıza Kırşehir’imize yakışır Aile Yaşam Merkezi’de bu projenin içerisinde olacak. TOKİ Başkanımızla ’da konuştuk İnşallah bir camii’de içine eklettik. Mevcut bulunan eski camii’ yıkılıp yerine güzel bir camii yapılacak. Ayriyeten bir de ticaret alanları olacak onlarda bu projeye ilave edilecek. 

Kırşehir’in doğru yerleşim alanlarını planlıyoruz

TOKİ Kentsel dönüşüm çalışmamız 3. etapla birlikte tamamlanmış olacak. İnşaatlar kısa süre içerisinde tamamlanmış olacak. İnşallah Kırşehir o zaman daha güzel olacak. Hak sahiplerinin kuraları da çekildi, hangi daire kimin olacağı belirlendi. İnşallah buralar Kırşehir’in yeni yerleşim yerleri olacak. Doğru yerleşim alanları buralardır şehir merkezleri değil. Şehir merkezi ise 1. Derece deprem bölgesi fay hattı şehrin tam merkezinden geçiyor. Maalesef fay hattına yakın bölgeler 6-7-8 kat olarak planlanmış fay hattına uzak olan zeminlerin sağlam olduğu yerler düşük kat olarak planlanmış. Biz bunu artık tersine çeviriyoruz” dedi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net