Kırşehir felç oldu! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir felç oldu!

Kırşehir felç oldu!

Written By yavuz4040 on 25 Ocak 2018 Perşembe | 10:12:00

Kırşehir bu kışta da sınıfta kaldı

Türkiye’nin göbeğinde bulunan Kırşehir’de başlayan kar yağışı 75 köy yollarının yanı sıra doğu ile batı anayolunun da kapanmasına neden oldu

İl Özel İdaresi kapanan köy yollarını açma çalışmalarını zamanında açamadı ve ulaşım kesildi. Karayolları Bölge Müdürlüğü Aksaray-Kırşehir kara yolunun da trafiğe kapatıldığını duyurdu.
Edinilen bilgilere göre Kırşehir’in Mucur İlçesinde 15, Akpınar İlçesinde 12, Akçakent İlçesinde 15, Merkezde 26, Boztepe ilçesinde ise 9 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bölgede İl Özel İdaresi ekipleri, 6 adet kar bıçaklı kamyon, 3 kepçe 8 greyder ve nöbetleşe sistemle oluşturulan ekiplerle çalışma başlattı.

Kar yağışı ve fırtına birçok noktada da kazalara neden oldu. Kırşehir’de meydana gelen kazada, tipi nedeniyle kamyonun tır’a çarpması sonucu iki araçta yolu kapattı. Karayolunda meydana gelen buzlanma nedeniyle 2 tır devrildi. Birçok araç sürücüsü konrolünü kaybederek yolda çakılı kaldı.

Meydana gelen kazalarda can kaybı yaşanmazken, Karayolları Bölge Müdürlüğü ise ulaşımda aksamaların olmaması için Kırşehir-Kırıkkale, Kırşehir-Kayseri ve Kırşehir-Aksaray yolu üzerinde tuzlama çalışmaları başlattı.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net