Neşet Ertaş adına konser verdiler - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Neşet Ertaş adına konser verdiler

Neşet Ertaş adına konser verdiler

Written By yavuz4040 on 20 Ocak 2018 Cumartesi | 10:37:00

Belediye Türk Halk Müziği Korosu Neşet Ertaş’ın adına yakışır bir konser verdi

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri Türk Halk Müziği Korosunun Çarşamba akşamı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirdiği konsere ilgi yoğun oldu.

Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri ve müzik hocalarının yanı sıra TRT ve Kültür ve Turizm Bakanlığı saz sanatçılarının yer aldığı Türk Halk Müziği konserine, Kırşehirliler yoğun ilgi gösterdi.

20 parçanın seslendirildiği konserde, solist ve koristlerden oluşan 50 kişi sahne aldı

Konsere katılanları sevgi ve saygı ile selamlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,
“Bu güzel müzik ziyafeti için tüm koroya teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir atmosferde Neşet Ertaş’ın ismini taşıyan bu güzel kültür merkezinde, Neşet Ertaş’ın parçalarından oluşan müzik ziyafeti gerçekten hepimizin kulaklarının pasını aldı. Korodaki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu konser yeterli değil. Bu senenin sonuna doğru ikinci dönemde de bir konser daha bekliyoruz. Koromuz 2011 yılında kuruldu ve 15’inci konser oldu. İnşallah daha nice konserler vermeyi Allah nasip etsin. Kültür Sanat Merkezinde etkinliklerimiz artarak devam ediyor.Kültür Merkezini yapmakta ki amacımız da bu zaten. İnsanlar Şehirleri İmar ederler, sonrada şehirlerde insanları imar ve inşa imar eder. Kültür Merkezini imar inşa ettik, şimdi inşallah bu kültür sanat merkezinde yıllarca Kırşehirlilerin kültüre ve sanat hayatını imar ve inşa edecek.

Önümüzdeki dönemlerde tiyatroların olacağını belirten Başkan Bahçeci, Türk Halk ve sanat müziği korolarımız olacak, hanımlar korosu olacak. Güzel sanatlar genel müdürlüğü ile konuşuyoruz. Güzel etkinlikler getireceğiz. TRT’nin akşamsefası programının canlı yayınını burada yapacak.  Limaksefoniorkestrası da bir konserini burada yapacak. Kırşehir’in müzik kültürü yüksektir. Kırşehir insanı kültür ve sanata gerçekten önem verir böylede bir birikimi ve tarihi geçmişi var. Umarım Kırşehirliler  filarmoni orkestrasını sevecek. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Herkes gönüllü insanlar. Hepiniz adına şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

Konserin son bölümünde eşi Zerrin Bahçeci ile koroya eşlik eden Başkan Bahçeci, konserden sonra koro şefi Levent Derinyol’aplaket ve çiçek takdim etti. 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net