Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin Temeli Atıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin Temeli Atıldı

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin Temeli Atıldı

Written By yavuz4040 on 14 Ocak 2018 Pazar | 04:24:00

Ahi Evran Üniversitesi fiziki anlamda gelişmeye devam ediyor


Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yeni açılan bölümlerine öğrenci alımı başlamasının üzerine fakülte binasının inşaat çalışmasına da hız verildi.

11 Ocak 2018 tarihinde temel kazı çalışması başlayan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi binası yaklaşık 1.600 m² alandan oluşuyor.

Geniş bir alana sahip olan binada 14 akademisyen odası, 11 idari ofis, 12 bireysel çalışma odası ve laboratuvar, atölye ve derslikleri kapsayan 14 oda bulunuyor. Kazı çalışmasının yapıldığı alanda ilerleyen günlerde temel atma töreni de gerçekleşecek.

Üniversitenin hızla büyümesi ve gelişmesi için sürekli çalışma içinde olduklarını vurgulayan Rektör Karakaya, bilimsel çalışmalar, üniversite eliyle gerçekleşen projeler ile sanatsal aktivitelerle üniversitemizin adının her alanda duyurulmasına gayret gösterdiklerini dile getirdi. 

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim görerek mezun olan gençlerin de birer sanatçı olmalarının ülkemiz için önemli bir değer olduğunu ifade eden Karakaya, onların kendi binalarında özel sanat alanlarında eğitim almalarının son derece önemli olduğunu vurguladı.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net