MERSİN’DE KIRŞEHİRLİLER SALONA SIĞMADI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MERSİN’DE KIRŞEHİRLİLER SALONA SIĞMADI

MERSİN’DE KIRŞEHİRLİLER SALONA SIĞMADI

Written By yavuz4040 on 8 Şubat 2018 Perşembe | 03:43:00

Kongre ve Sergi Sarayı'nda İstanbul TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Berna Aytar ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Korosu tarafından gerçekleştirilen muhteşem konserle Mersinli vatandaşlar Neşet Ertaş türkülerini yeniden dinleme fırsatı buldu.

Kongre ve Sergi Sarayı'nın tıklım tıklım olduğu konsere Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hikmet Koç,  Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Çağ Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ünal Ay, meclis üyeleri, daire başkanları Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonunda Vali Yardımcısı Süleyman Deniz Koro şefi Kenan Yıldız'a çiçek takdim ederken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hikmet Koç İstanbul TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Berna Aytar'a çiçek takdim ederek, “Bu muhteşem geceyi bize yaşatan Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Korosu'na ve Mersin'i şereflendiren Berna Aytar'a teşekkür ediyorum. Büyük üstat, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ı bugün düzenlenen etkinlik sayesinde yeniden saygı, sevgi, rahmet ve minnetle andık. Mekânı cennet olsun” şeklinde konuştu

Mersin Kırşehir Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın,  yaptığı açıklamada etkinlik için teşekkür etti. Azgın, “Katılımın çok fazla olması nedeni ile bir çok Hemşerimiz ve Neşet Ertaş seveni konseri ayakta seyretmek zorunda kaldı.

Konser sonrası, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz S.Hikmet Koç'a;  Ahi Evranı Veli Portresi, sanatçımız; Berna Aytar ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Orkestrasına Dernek tarafından Çiçek taktim edilerek teşekkür edildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı, Sn. Burhanettin Kocamaz başta olmak üzere,
Bu güzel etkinliğin organizasyonunu yapan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sinan Bayraktarş, Değerli Şube Müdürlerimiz ve tüm ekibine çok teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.” Dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net