Rektör Karakaya Ameliyatı Olan Hastaları Ziyaret Etti - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Rektör Karakaya Ameliyatı Olan Hastaları Ziyaret Etti

Rektör Karakaya Ameliyatı Olan Hastaları Ziyaret Etti

Written By yavuz4040 on 1 Şubat 2018 Perşembe | 09:44:00

Rektör Karakaya Açık Kalp Ameliyatı Olan Hastaları Ziyaret Etti
Sağlık alanındaki gelişmeleri şehrin ihtiyaçları doğrultusunda hızla hayata geçiren Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi, geçtiğimiz günlerde başarılı bir ameliyata imza attı. Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri, yaptıkları açık kalp ameliyatı (Koroner Bypass) ile hastanın başka bir şehre gitmesine gerek kalmadan yaşadığı şehirde tedavi olmasına imkan sağladılar.
Tıp Fakültesi ile birlikte sağlık alanında şehirde yenilikler yapmayı hedefleyen ve yapılan yenilikleri yakından takip eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, açık kalp ameliyatı olan hastaları Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.
Açık kalp ameliyatı olan iki hasta ile yakından ilgilenen ve hastaların sağlık durumları hakkında bilgiler alan Prof. Dr. Vatan Karakaya, yoğun bakımda tedavisi devam eden hasta ve sağlık durumu normale dönerek serviste yatan hasta ile sohbet etti. Tıp Fakültesi doktorlarına güvendiklerini ve bu ameliyatın Kırşehir’de yapılıyor olmasından çok mutlu olduklarını belirten hastalar, Rektör Karakaya ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.
Sağlık alanındaki gelişmelerin hızla devam edeceğini, Tıp Fakültesinin büyüyerek yeni çalışmalar yapan ve bu çalışmaları ile ön planda bir fakülte olacağını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, en önemli yatırımın insana olduğunu söyleyerek hekimlik mesleğinin kutsallığından bahsetti. Söz konusu insan olduğunda ihmale ve hataya yer olmayacağını belirten Rektör Karakaya, Tıp Fakültesi akademik personelini özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net