TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversite - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversite

TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversite

Written By yavuz4040 on 20 Şubat 2018 Salı | 03:07:00

Ahi Evran Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversite

Ahi Evran Üniversitesi Türkiye üniversiteleri arasında ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. 19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılan ISO:9001/2015 Kalite Yönetim Standardı Dış Tetkik Sürecini tüm birimleriyle başarıyla tamamlayarak ISO:9001/2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı.

Ülkemizde ve yurt dışında değişik birimleriyle TSE Belgesi alan yaklaşık 80 üniversite bulunuyor. Ancak Ahi Evran Üniversitesi tüm birimleriyle TSE Belgesi alan ilk ve tek üniversitedir. Bu belgeyi tüm birimleri denetlenerek alan tek üniversite olmanın onurunu; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’in teşrifleriyle gerçekleşen ödül töreninde, Kırşehir ve Ahi Evran Üniversitesi camiası olarak yaşandı.

16 Şubat 2018 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen ödül töreni ile ilgili bir açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi’nin adına yakışır işleri başardığını anlatarak Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilki gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti. 

ISO: 9001/2005 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ile Ahi Evran Üniversitesi’nin kalitesinin tescillendiğini vurgulayan Rektör Karakaya, hedeflerinin bunlarla sınırlı olmadığının altını çizdi.

Ahi Evran Üniversitesinin, Türkiye Mükemmellik Ödülü ve Yerel Kalkınmaya Katkı Ödüllerine aday olduğunu açıklayan Rektör Karakaya, kalite sürecini yöneten ve emek veren herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net