Bilal Türk: Mülakat Demek Kul Hakkı Demek! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bilal Türk: Mülakat Demek Kul Hakkı Demek!

Bilal Türk: Mülakat Demek Kul Hakkı Demek!

Written By yavuz4040 on 5 Mart 2018 Pazartesi | 09:56:00

Türkiye Kamu - Sen Kırşehir Temsilcisi Bilal Türk Başkanlığı’nda Şube Başkanları, İl Temsilcileri, İlçe Temsilcileri ve Şube Yöneticileri, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Türkiye Kamu - Sen Kırşehir Temsilcisi Bilal Türk Başkanlığı’nda Şube Başkanları, İlçe Temsilcileri, İl Temsilcileri ve Şube yöneticileri, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Kent Park Otantik Kafe’de verilen kahvaltıda Başkan Türk, önemli konuları vurguladı.

Afrin’de şehit olan askerlerimize Allah’dan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmalarına başlayan Türk, Sendika temsilcisi Türk, açıklamasında, Memur alımlarında ki mülakat sistemine hayır diyoruz. Mülakat sistemi demek kul hakkı demek. Okul idaresinde bulunan kişiler siyaseten atanmamalı.

İlçe Temsilcileri, İl Temsilcileri ve Şube yöneticileri ile katıldığı basın toplantısında açıklamada bulunan  ve medya çalışanları ile istişare yapan Türk, Özellikle kamu da çalışan sözleşmeliye son verilmesi lazım. Sözleşmeli öğretmen, memur, sağlıkçı ve diğer kamu da ki çalışan arkadaşlarımızın kesinlikle kadroya geçebilmesini arzu ediyoruz. Memur alımların da tamamen mülakatın kaldırılmasını istiyoruz.

Mülakat demek, kul hakkı demek. Performans değerlendirmesini, (memurlar açısından) Türkiye Kamu Sen olarak reddediyoruz. Performans değerlendirmesi, objektif değerlendirmeler ile olur.
Belgeye, bilgiye dayanan bir değerlendirme yoksa sübjektif bir değerlendirmeyle olan değerlendirmeleri kabul etmiyoruz. Bunun için alımlarda kesinlikle sınav olsun. Liyakat, ehliyet, adalet olsun. Aynı zaman da mutlaka denetleme ve araştırma yaparak insanların memuriyete atanmaları olsun. Terör örgütleri ile bağı var mı yok mu, (Güvenlik soruşturmaları açısından) bunlar yapılsın. Biz sadece sınavı kabul ediyoruz.

40 Haber’in Kırşehir Lisesi’nin ve bazı okulların isminin değişeceği sorusuna;

Biz yıllarca Kırşehir’e büyük değerler kazandıran bir lisemizin isminin değiştirilmesini yıkılmasını hiçbir zaman istemedik.

Ancak, Milli Eğitim Müdürlüğünün böyle bir çalışması var. Burada da Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nin isminin değiştirilmesi hatta Kırşehir Lisesi Bağbaşın’a, Mehmet Akif’de rehberlik araştırma merkezinin arkasındaki bir yurda taşındı.

Akif’in neslini yok mu edeceksiniz diye çok ağırda konuştuk. O zaman dönemin AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli beyle de görüştük. Kesinlikle isim değişikliğine gidilmesin dedik. O dönem hatta Mehmet Akif Ersoy hiç öğrenci almayacağı gündemdeydi fakat bir sınıf aldırdık.

Ancak uzaklara taşınmasından dolayı Kırşehir Lisemizde ve Mehmet Akif Ersoy lisemizde düşüş var. Biz bunları hiç bir zaman tasvib etmiyoruz. Kırşehir Lisesi’nin alanına bir okul yapılacağını söylediler. Mehmet Akif ona keza. Okullarının isimlerinin ne olacağı belli değil, zira yarının Türkiye’sini bilmiyoruz. Diyerek konuşmalarını tamamladı.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net