Münevver Deniz, Kadın Varsa Umut Var! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Münevver Deniz, Kadın Varsa Umut Var!

Münevver Deniz, Kadın Varsa Umut Var!

Written By yavuz4040 on 10 Mart 2018 Cumartesi | 10:02:00

Kırşehir Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla Kocatepe Kahve Evinde kahvaltı etkinlik gerçekleşti.

Kırşehir Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Başkanı Münevver Deniz, ’’Sayın Türk Eğitim-Sen üyelerimiz, basınımızın değerli temsilcileri; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Kırşehir Türk Eğitim Sen yönetimi kadın kolları olarak hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunların değişik platformlarda tartışıldığı bir gündür. Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadının sorunu değildir.
            
Adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön şartıdır. Demokratik ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri etkinlik alanlarının genişletilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi eğitim, istihdam, sağlık ve hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabilir olmaları dolasıyla büyük önem taşımaktadır.
             
Tüm dünyada tartışılan kadın kimliği ülkemizde ırksal, kültürel, etnik, dini ve benzeri farklılıkları içerisinde algılanmakta ve bu farklılıklarıyla gerek sosyal gerek yasal hayatımızı zenginleştirmektedir. Bu zenginlik sadece demokrasimizi güçlendirmemekte aynı zamanda toplumsal ahengimize de ortaya koymaktadır. Osmanlıdan günümüze bu çeşitlilik ve kimlik zenginliğini yaşayan ülkemizde kadınlar erkeklerle birlikte sosyo kültürel siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Unutulmamalıdır ki, istiklal savaşının Nene Hatunun, Halide Edip Adıvar’ı, Halime Çavuş bizim kadınlarımızdır. Tarih bize bu konuda şöyle seslenir; kadının müdahil olmadığı kafasında yer bulamadığı hiçbir sosyo kültürel hareket başarıyı yakalayamaz.
            
Değerli konuklar, değerli üyelerimiz malumunuz sendika biraz tek başına yapamadığımızı hep birlikte yapabildiğimiz toplumsal buluşma alanıdır. Bu alanda sizinle birlikte çalıştığımız için bize destek verdiğiniz için bugün daha da güçlüyüz. Desteğinize, ilginize, iş birliğinize Kırşehir Türk Eğitim-Sen şubesi olarak teşekkür ediyoruz. Kıymetli misafirler basınımızın güzide temsilcileri bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Cinsiyetler arasında adaleti şiar edilen bir dinin mensupları olarak erkek ve kadının karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyor ve bunun için çalışıyoruz.
            
İşte bugün bu sorumluluğu yeniden hatırlama vaktidir. Hayatın ağır yüklerini taşıyan elinin emeğini göz nuruyla birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanlarıdır kadınlar. Daha öncede ifade ettiğim gibi bu gün dünya kadınlar günü dünyanın dört bir yanında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan ve çeşitli nedenlerle hak hukuk ve adalet mücadelesi veren kadınları yürekten destekliyor verdikleri mücadelede de zafer diliyorum.
            
Bunun yanı sıra kadınlarımıza karşı bütün katliamları şiddetle kınıyoruz bu yapılan olayların bir an evvel durulması için Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları olarak yetkililerden acilen çözüm istiyoruz, ''Kadın varsa umut var’’ dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net