Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kütüphanesi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kütüphanesi

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kütüphanesi

Written By yavuz4040 on 8 Mart 2018 Perşembe | 01:52:00

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kütüphanesi hizmete açıldı

Kırşehir Belediyesi’nin kütüphane yapımı kapsamında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi içerisinde zemin katına yapılan kütüphane haftanın her günü açık olacak.

Allah’ın ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu vurgulayan Bahçeci, “Oku ile başlayan bir dinin mensuplarıyız. Bizim de bu anlamda eğitime desteğimiz devam edecektir. Dolayısıyla okumak, ilim edinmek, bilim sahibi olmak çok önemlidir. Şu anda dünyada en büyük güç bilgidir. Bilgiye sahip olabilen güçlü olabiliyor. Bizde Kırşehir Belediyesi olarak bu doğrultuda hedeflerimize ulaşmak için bu tip yerleri öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetlerine sunuyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur".

Başkan Bahçeci, “Her gün az ya da çok mesajlar almakta fayda var. Onun yanında faydalı tarih, hikâye, roman şiir kitaplarını; artık kendi anlayışımıza göre zevkimize kalmıştır. Bilginin olması için okuyacağız, anlayacağız, okuyacağız, dinleyeceğiz, kitaplara bakacağız. Elektronik kitaplar da okunabilir ama eski kitapları da okumak, sayfalarını çevirmek lazım. Onda da ayrı bir zevk, gıda vardır".

Öte yandan geleneksel kütüphane anlayışının dışına çıkılarak konfor ve rahatlığın ön planda tutulduğu kaydeden Başkan Bahçeci, "Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kütüphanesi'nde raflarda birbirinden farklı süreli yayınlarımız bulunuyor. Bilgiye kolay erişim için bilgisayarlarda mevcut. Yeni modern ve konforlu yapısıyla göz dolduran kütüphanemiz, haftanın 7 günü 08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek".Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net