Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu Başladı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu Başladı

Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu Başladı

Written By yavuz4040 on 12 Mart 2018 Pazartesi | 11:08:00

9. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu Üniversitede Başladı

Ahi Evran Üniversitesi Eski Çağ Kültürleri Topluluğu tarafından organize edilen ve bu yıl üniversitede ev sahipliğinde düzenlenen 9. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumunun açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

12 Mart 2018 tarihinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonundaki açılış törenine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü temsilcisi Ahmet Erzurum, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Işık Adak Adıbelli yaptı. Adıbelli, konuşmasında sempozyumun Arkeoloji Bölümü öğrencileri için oldukça önemli olduğunu ve bu sempozyumdan öğrencilerin verimli şekilde faydalanmaları gerektiğini anlattı.

Sempozyuma lojistik destek veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Kırşehir Belediyesine ve sempozyumun hazırlanmasında, planlanmasında ve organizasyonunda emeği geçen öğrencilere teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Işık Adak Adıbelli, sempozyumun öğrenciler için faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından sempozyumun ilk oturumu gerçekleşti. Anadolu Üniversitesi öğrencisi Yusuf Bingöl’ün oturum başkanlığı yaptığı sempozyumda Aytuğ Öztürk, “Antik Çağ Toplumlarının Özellikleri, Geleneksel Statüleri ve İktisadi Yapıyı Belirleyen Kurumlar” konulu sunumunu, Ela Altay “Yiyecek Arkeolojisi ve Yiyecek Tüketimini İncelemek İçin Kullanılan Yöntemler” konulu sunumunu, Serdar Cülük “Süreçsel Arkeoloji” konulu sunumunu ve Ayşegül Şengül de “Atatürk ve Arkeoloji” konulu sunumlarını yaptılar.  

9. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu 15 Mart 2018 tarihine kadar Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda devam edecek.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net